Jesienna kolekcja Caractère

Spis treści

Włoska marka Caractère stworzyła kolekcję na jesień 2009. Mimo swoich włoskich korzeni, stroje nawiązują do stylu francuskiego.

Jedną z inspiracji dla nowej kolekcji jest trend Coco Chanel. Ubrania nawiązujące do tego stylu są utrzymane w kolorach bieli, czerni oraz szarości. Znajdziemy tu wiele charakterystycznych żakietów, m.in. z kieszonkami. Marka proponuje połączyć je z koszulowymi bluzkami, które są wykonane ze zwiewnych oraz lejących się tkanin. Całość podkreślą długie sznury pereł.

Ale Coco Chanel to nie jedyna inspiracja dla projektantów włoskiej marki. Kolejną z nich jest cygański folklor. Niektóre z tkanin posiadają właśnie cygańskie motywy.

W kolekcji znajdziemy wiele interesujących płaszczy. Są one utrzymane w klasycznym stylu, a do ich wykonania użyto najlepszej jakości wełny oraz kaszmiru. Natomiast kobietom, które lepiej czują się w strojach bardziej sportowych, spodobają się z pewnością krótkie kurteczki.

Stonowana kolorystyka kolekcji sprawi, że stroje będą pasowały zarówno na codzienne wyjścia do biura, jak i na oficjalne bankiety. Dominujące barwy to czerń, szarość, beż oraz fiolety. Projektanci proponują także czerwone dodatki, które ożywią jesienny strój.

Kolekcję będzie można dostać w jedynym w Polsce butiku marki Caractère, który znajduje się w Warszawie w Centrum Handlowym „Klif”.

Powiązane artykuły