Jean Paul Gaultier dla dzieci

Spis treści

Puszyste modelki, modele o wytatuowanych ciałach, staniki jako ulubiony element każdej kolekcji to znaki rozpoznawcze pokazów francuskiego projektanta Jeana Paula Gaultier. Kontrowersyjne pokazy jednego z najbardziej zadziornych projektantów na świecie, być może niedługo staną się bardziej grzeczne albo wręcz balansujące na granicy dobrego smaku. Dlaczego? Otóż, ten uwielbiający prowokować projektant przygotowuje kolekcję dla dzieci, od zera do dwóch lat.

2743607412 a2aa70e5a4 Jean Paul Gaultier dla dzieci

Źródło: flickr.com/photos/vivainlee

I to już za chwilę, kolekcja Gaultier Babe trafi do sklepów już w połowie stycznia. Czy Gaultier na swoich szokujących pokazach zaprezentuje także śpioszki i kaftaniki? Sam obiecuje, że ubrania dla najmłodszych będą małymi dziełami sztuki. W kolekcji pojawią się ulubione marynarskie motywy Jeana, czyli koszulki w paski, czerwono- niebiesko- białe kolory. Dolna cena ubrań dla dzieci sygnowanych nazwiskiem Gaultiera to 63 funty. Cena może niezbyt wygórowana biorąc pod uwagę sumy, jakie na ubrania dla swoich dzieci wydają chociażby Angelina Jolie i Brad Pitt oraz Tom Cruise, ojciec najbardziej znanej małej modnisi w celebryckim świecie, Suri.

2798293826 bfef85532d Jean Paul Gaultier dla dzieci

Źródło: flickr.com/photos/duy

Plotka głosi, że Tom i jego żona, Katie Holmes, co miesiąc zabierają czteroletnią damę na zakupy, na których wydają na ubrania od najlepszych projektantów, bagatela, 25 tysięcy dolarów. Sami widzicie więc, że kwota około 100 dolarów, jakie trzeba zapłacić za śpiochy od Jeana Paula Gaultiera nie są oszałamiającą sumą. Takimi prawami rządzi się przecież celebrycki, luksusowy świat. To przecież nie tylko markowe samochody i wielkie posiadłości, ale także dbałość o wizerunek dziecka. Badania pokazują, że dzieci w doskonały sposób mogą podbudować image rodzica.

Jean Paul Gaultier zaprojektował już kolekcję dla dzieci i mły w wieku od 2 do 16 lat. Ale przede wszystkim na swoim koncie ma kontrowersyjne, szokujące stroje, które uwielbia przedstawiać na pokazach zapierających dech w piersiach. Jego ubrania noszą najbardziej odważne gwiazdy, jedną z nich jest Madonna, której Jean zawdzięcza popularność gorsetów z miseczkami w kształcie stożków.

Z niecierpliwością czekamy na nową kolekcję Gaultier. Śpiochy i staniki razem? Może być ciekawie.

Powiązane artykuły