Jakie są rodzaje łańcuszków?

Spis treści

Łańcuszki to uniwersalny typ biżuterii, który może być noszony zarówno codziennie, jak i jako gustowny dodatek do wieczorowej kreacji. Dedykowane kobietom i mężczyznom, są dobrą propozycją na podarunek na każdą okazję. Z powodzeniem można je wręczyć na rocznicę ślubu, urodziny czy walentynki. Również łańcuszki są jednymi z najchętniej wybieranych podarunków dla dzieci, które przyjmują chrzest lub pierwszą komunię świętą. To ponadczasowy dodatek, którego popularność nie słabnie. Istnieje kilka rodzajów łańcuszków. Różnią się od siebie nie tylko długością, ale też rodzajem splotu i jego grubością. Zapraszamy do naszego mini poradnika z którego dowiecie się jakie są typy łańcuszków i który z nich najlepiej kupić.

Jak dobrać łańcuszek?

Decydując się na zakup łańcuszka jako prezent dla bliskiej osoby niewiele osób wie, iż istnieje wiele rodzajów splotów, które mają wpływ na komfort i wygodę jego noszenia. Najpopularniejsze na prezent są obecnie złote łańcuszki, które występują w kilku wariantach. Przede wszystkim dobrze jest zwrócić uwagę jeszcze przed zakupem na jego grubość. Cienki i delikatny splot pięknie wygląda na kobiecej szyi, jednak może ulec przypadkowemu zerwaniu lub splątaniu tuż po zdjęciu. Warto kupować łańcuszki, które są nieco grubsze, a tym samym bardziej praktyczne. Natomiast grube i ciężkie łańcuszki źle prezentują się u kobiet i mogą nieco przytłaczać.

Rodzaje łańcuszków

Łańcuszek kostka nie jest popularnym wzorem, ale zasługuje na wspomnienie o nim. Jest typem łańcuszka uniwersalnego, który pasuje zarówno na prezent dla mężczyzny, ale i dobrze prezentuje się jako kobieca biżuteria. Można go nosić jako biżuterię codzienną i w formie uzupełnienia stylizacji wieczorowej. Inną ciekawą propozycją jest łańcuszek ze splotem o nazwie Pancerka. Zbudowany jest on z niewielkich, spłaszczonych ogniw, które jednoznacznie kojarzą się z pancerzem. Jego wygląd jest nieco surowy, chętnie wybierany jest dla mężczyzn.

Srebro czy złoto?

Wybór rodzaju kruszcu z którego ma być wykonana biżuteria na prezent, to jeden z najczęstszych dylematów. Za wyborem łańcuszka ze srebra na pewno przemawia jego cena, niższa niż biżuterii wykonanej ze złota. Wybór między złotem, a srebrem to tak naprawdę kwestia indywidualna i zależna od upodobań osoby, która będzie go nosiła. Złota biżuteria jest oczywiście droższa, ale jest też podarunkiem na lata. Jest bardziej odporna na drobne uszkodzenia, które mogą się pojawić od częstego noszenia.

Powiązane artykuły