Jakie markizy wybrać, aby mieć pewność, że są dobrej jakości?

markizy

Spis treści

Stworzenie miejsca, w którym można swobodnie wypoczywać na balkonie czy tarasie oznacza nie tylko odpowiedniego wyposażenia go. Musi ono być bowiem odpowiednio chronione przez nadmiernym wpływem promieni słonecznych, które nie tylko sprawiają, że jest nam cieplej, ale w nadmiernych ilościach mają wpływ na nasze zdrowie.

Na co zwracać uwagę kupując markizy?

Jeśli chcesz zakupić markizy w Świętochłowicach to przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na to by były one wykonane przez dobrego producenta, który korzysta jedynie ze sprawdzonych materiałów, dzięki którym markizy mogą skutecznie chronić balkon czy też taras przed słońcem.

Zazwyczaj firmy, które oferują markizy sprzedają też również żaluzje drewniane w Świętochłowicach. Decydując się na zakup markiz można więc również na przykład wymienić rolety w swoim mieszkaniu lub domu tak, by przebywanie tam w ostre upały było jak najbardziej przyjemne.

Jakie parametry powinny mieć dobre markizy?

Wyróżniamy trzy główne parametry, na które powinno się zwracać uwagę kupując markizy. Pierwszy to współczynnik przenikania promieniowania cieplnego, który spotkamy pod skrótem SF. Jest on wyrażony w procentach i określa to, ile promieniowania cieplnego przenika przez markizę. Im niższa wartość tym chłodniej będzie w miejscu chronionym przez markizę. Najlepsze konstrukcje charakteryzują się współczynnikiem SF na poziomie 10-20, a czasami nawet i mniej niż 10%.

Kolejny ważny parametr to procent promieni słonecznych, a raczej światła, które jest przez nie dawane, które są w stanie przejść przez tkaninę. Ma to o tyle duże znaczenie, że jeśli będzie on za niski to praca na laptopie czy też tablecie może okazać się niemożliwa. Topowe markizy charakteryzują się przepuszczalnością na poziomie około 20-30%.

Ostatni niezwykle ważny parametr to to ile promieni ultrafioletowych filtruje tkanina. Najlepsze z markiz są w stanie przefiltrować nawet do 99% promieni UV i tym samym ochronić nasza skórę przed szybszym starzeniem oraz wzrok.

Powiązane artykuły