Jakie koszule damskie najlepiej wybrać zimą?

koszule

Spis treści

Jeżeli wyjrzymy przez okno, będziemy mogły stwierdzić, że letnia aura opuściła nas już na dobre. To bardzo dobry moment, żeby zastanowić się nad naszymi modowymi wyborami. Każdy sklep odzieżowy online, zapewne wprowadził już ofertę zimową a wraz z nią, koszule damskie, które nadadzą się na długie, zimowe wieczory. Nie każda koszula jaką będziemy mogły znaleźć, może się okazać dobrym wyborem na czas zimnych miesięcy. Jak więc wybrać takie koszule damskie, które przydadzą nam się w zimę?

Koszule damskie a pory roku – czym się kierować przy wyborze?

Każdy, dobry sklep odzieżowy online, zapewne zdążył już wprowadzić do swojej oferty kolekcję zimową, a wraz z nią koszule damskie, które będą bardziej adekwatne do tej pory roku. Nie oznacza to jednak, że możemy wybrać dowolny produkt z ich oferty – niektóre koszule damskie nadadzą się na zimę zdecydowanie bardziej niż inne. Skąd mamy to wiedzieć i jakimi kryteriami przy wyborze koszuli się kierować? Są to przede wszystkim:

  • materiał, z jakiego zostały wykonane interesujące nas koszule damskie;
  • krój koszul;
  • kolor i faktura koszul.

Jeśli wszystkie te czynniki zostaną przez nas uwzględnione przy wyborze, powinnyśmy mieć pewność, że koszule zamówione przez sklep odzieżowy online, spełnią wszystkie nasze oczekiwania. Kluczowy wydaje się tutaj materiał, gdyż zimowa aura w Polsce niezbyt nas rozpieszcza, więc najważniejsze dla nas powinno być odpowiednie zachowanie ciepła.

Koszule damskie a materiał – jaki będzie najlepszy na zimę?

Materiał, z jakiego zostały wykonane koszule damskie, to jeden z najważniejszych czynników, który decyduje czy koszule nadadzą się na zimę, czy nie. Warunki w Polsce w trakcie zimowych miesięcy nie są najcieplejsze, warto więc będzie postawić na grubsze materiały i cięższe sploty.

Na zimowe miesiące, najlepiej będą nadawały się wełna, polar czy kaszmir. Są to raczej grubsze materiały, które słyną z ich możliwości utrzymywania ciepłoty ciała. Problemem może być jednak, znalezienie koszuli wykonanej z tych materiałów. Może się ona okazać bardzo kosztowna, lub ciężka do spotkania w jakimkolwiek sklepie. Jeśli nie będziemy miały więc możliwości postawienia na jeden z tych materiałów, możemy postawić na klasyczną bawełnę. Nie trzyma ona może ciepła tak dobrze jak polar, ale jej gramatura powinna być wystarczająca do tego, by nie zmarznąć.

Pamiętajmy też o tym, że o ile trudno jest znaleźć koszule damskie wykonane chociażby z wełny, to ten materiał jest z powodzeniem stosowany w swetrach i płaszczach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zestawić z nimi koszulę, otrzymując nie tylko ciekawą stylizację, ale także odpowiednie ciepło.

Wzornictwo – jakie koszule damskie sprawdzą się w zimę?

Kiedy wejdziemy na jakikolwiek sklep odzieżowy online, możemy się zaskoczyć, jak wiele wariacji na temat koloru i faktury koszul, będziemy mogły znaleźć. Krata, delikatne kropeczki, nadruki – to wszystko są w stanie zaoferować nam koszule damskie. Nie oznacza to jednak, że każda z nich sprawdzi się w zimę. Wynika to z faktu, że lekkie i przewiewne koszule, pokryte słabo widocznym wzorkiem, zdecydowanie lepiej korespondują z wakacyjnym klimatem i ciepłem. Pojawienie się w takiej koszuli w biurze lub w innym miejscu w zimowych miesiącach, może skutkować stosunkowo nietypowym efektem.

Właśnie z tego powodu, na czas zimy warto postawić raczej na mocniejsze sploty i bardziej wyraziste wzory. W przeciwieństwie do letnich stylizacji nie przytłoczą one naszego wizerunku i będą świetnie nadawały się, na ciężką i chłodną aurę. Oczywistym wyborem jest tutaj krata – spotkać ją można nie tylko w przypadku koszul, które zostały wykonane z flaneli, ale także wielu innych. Bardzo mocno kojarzy się ona z zimowym i jesiennym wizerunkiem, ich wybór wydaje się więc dosyć prosty.

Jeśli jednak koszule damskie w kratę do Ciebie nie przemawiają, może lepiej będzie postawić na takie koszule, które powstały w stylu militarnym. Oferują one stonowane kolory, idealnie wpasowujące się w pogodę za oknem, takie jak brąz, ciemna zieleń czy granat. Przy okazji, w stylu militarnym znajdziemy raczej grube materiały i sploty, które pomogą nam utrzymać ciepło.

Powiązane artykuły