Jaka podłoga? Z kamienia

Spis treści

Parkiety, panele, terakoty, dywany, wykładziny to najczęstsze pomysły na w domu. Najnowszą propozycją są kamienne. Kamień na podłodze? Czemu nie!

Rzecz jasna kiepskim pomysłem jest położenie go w sypialni czy pokoju dziecięcym, ale już elegancka jadalnia czy łazienka w połączeniu z piękną kamienną podłogą to świetny pomysł dla osób lubiących niebanalne rozwiązania. W polskich mieszkaniach kamień na podłodze nie cieszy się dużą popularnością ze względu na wysoką cenę oraz wrażenie zimna, które według niektórych, potęguje. Ceny wahają się w granicach od 150 do 600 złotych za m2. Najdroższy oczywiście jest marmur, który jednocześnie jest klasą samą w sobie. Marmurowe kojarzą się z luksusem i elegancją. Warto znaleźć we własnym domu choć fragment, który wyłożony w ten sposób doda wnętrzu klasy.

Kamienne to jednak nie tylko marmur, istnieją także inne kamienie, które odmienią mieszkanie w magiczne wnętrze. Do najczęściej wybieranych kamieni, poza marmurem, należą: granit, bazalt, wapień oraz trawertyn. Te ostatni najlepiej nadaje się do ów urządzonych na wzór śródziemnomorski, z tego względu, że był używany do wnoszenia wielu budowli antycznych. W połączeniu z ciepłymi kolorami i meblami stylizowanymi na kupione na pchlim targu zamienią zwykłe mieszkanie w przytulne wnętrze prosto znad Morza Śródziemnego.

1195871 60942770 Jaka podłoga? Z kamienia

Źródło: sxc.hu

Do eleganckich wnętrz świetnie pasuje bazalt, najczęściej występuje w kolorze czarnym lub ciemnoszarym. Ciemne są doskonałym punktem wyjścia do tworzenia kontrastów w pomieszczeniu i dobrze komponują się z jasnymi meblami i ścianami, efektem jest optyczne powiększenie . Kamienne występują w wielu kolorach, a wraz z upływem czasu nabiera jeszcze więcej szlachetności.

 

Wybór podłóg do domu jest decyzją trudną i nie może być podjęta w oderwaniu od pozostałych elementów . Jeśli jednak wybór padł na kamienne warto zapoznać się z ofertą firmy SDA – Decoration.

Powiązane artykuły