Jak zostać modelką? cz. 2

Spis treści

Modelka to zawód, gdzie wygląd zewnętrzny jest na pierwszym miejscu. Co zrobić, aby wyróżniać się w tłumie pięknych, zgrabnych i pewnych siebie dziewczyn? Zainwestuj w siebie!

Na początku drogi można skorzystać z różnorodnych kursów przygotowujących do roli modelki i życia w „wielkim świecie”. Dobrze jest zacząć od kursu dla modelek czy akademii modelingu, nauczyć się ładnie poruszać i pozować do zdjęć, ubierać się tak, aby podkreślić swoje atrybuty i zatuszować drobne wady. Wiedza o tym, jak się dobrze odżywiać i dbać o świeży wygląd też jest przydatna. Umiejętność wykonania profesjonalnego makijażu nie pozostaje bez znaczenia.

Szkolenia i kursy dla modelek są coraz bardziej popularne. Ich formuły są ciekawe, a oferty cenowe – atrakcyjniejsze. Przed zapisem warto zasięgnąć informacji o tym, kto organizuje dany kurs, jakie nazwiska zasilają grono wykładowców i kto partneruje tej inicjatywie. Tego typu projekty często wspierają znane firmy, agencje marketingowe i poważne media. Świadczy to o powadze przedsięwzięcia i niesie za sobą szansę na szybszy i łatwiejszy start. Na jeden z takich kursów można zapisać się za pośrednictwem tej strony internetowej.

Kolejnym krok to znalezienie odpowiedniej agencji modelek, która zajmie się początkującą modelką i zadba o jej rozwój i karierę. W Internecie znajdziemy mnóstwo ofert tego typu instytucji. Zgłoszenia można wysyłać drogą mailową lub pocztą. Wystarczy wypełnić kwestionariusz osobowy zamieszczony na stronie danej agencji i przesłać go wraz ze zdjęciami twarzy i sylwetki.

601063 41322872 Jak zostać modelką? cz. 2

źródło: sxc.hu

Gdy agencja jest zainteresowana konkretną kandydatką wykonuje dodatkowe zdjęcia na koszt agencji, nie pobiera przy tym żadnych opłat rekrutacyjnych. Przyszła modelka nie ponosi żadnych kosztów. A potem? Następnie agencje wypuszczają swoje modelki na głęboką wodę, wysyłają je na castingi. Te eliminacje to mieszanka szalonego tempa życia i godzin pracy, a także niejednokrotnie skrajnego wycieńczenia psychicznego i fizycznego. Potrzeba dużej odporności i determinacji, aby się nie złamać. Jeśli nadal uważasz, że modeling jest tym, co chcesz robić w życiu, spróbuj. Wybiegi w światowych stolicach mody – Paryżu, Nowym Jorku, Londynie czekają właśnie na Ciebie!

Źródło: showbiz.com

Powiązane artykuły