Jak zostać modelką? cz. 1

Spis treści

Kate Moss została wyłowiona przez skauta najlepszej agencji modelek na świecie w czasie odprawy na lotnisku, Natalia Vodianova sprzedając warzywa na straganie w Niżnym Nowogrodzie w Rosji, a Claudia Schiffer bawiąc się na dyskotece. Niejedna dziewczyna marzy o spacerach po wybiegu u największych projektantów na świecie, pozowaniu do sesji zdjęciowych z udziałem najlepszych fotografów.

Jeśli jeszcze nie zostałaś dostrzeżona, weź sprawy w swoje ręce. Droga kariery modelki jest długa i okupiona ciężką pracą, wymaga wielu poświęceń, samozaparcia i odwagi. Jeśli marzysz o pracy w tym zawodzie, który niewątpliwie jest wielką życiową przygodą, sprawdź, jak zostać modelką?

 

Narzędziem pracy modelki jest ciało. Specjaliści cenią wysoki wzrost – około 172 do 185 cm, szczupłą i proporcjonalną budowę ciała, gładką skórę, brak blizn i tatuaży. Dziewczęta muszę mieć ładne i równe zęby oraz zdrowe włosy. Odpowiednia kandydatka ma od 14 do 25 lat. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę od rodziców. Modelki ciężko pracują, by dobrze wyglądać. Obowiązuje zdrowa dieta i regularne ćwiczenia. Dobra prezencja to jednak tylko połowa sukcesu.

Ważny jest także charakter dziewczyny – determinacja w dążeniu do celu, chęć do nauki i umiejętność słuchania. Modeling to nie zabawa, ale prawdziwa praca, która wymaga wielu poświęceń. Bardzo ważna jest odporność na stres, który jest jej nieodłącznym elementem. Przyszła modelka powinna być otwarta na nowe znajomości i umieć porozumieć się z ludźmi na różnym szczeblu zawodowym, od konkurentek na castingach, przez fotografów, stylistów i producentów sesji, kończąc na właścicielach agencji i przedstawicielach klienta, dla którego w przyszłości mogłaby pracować.

Istotna jest znajomość języków obcych, gdyż ten zawód wiąże się z podróżami za granicę. Przed podjęciem takiego wyzwania warto przeanalizować możliwość ewentualnego wyjazdu z kraju na minimum miesiąc. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy możemy poświecić relacje z rodziną i przyjaciółmi dla kariery.

Kolejne etapy drogi do kariery modelki w następnej części tekstu.

Źródło: showbiz.com

Powiązane artykuły