Jak zostać barberem?

Spis treści

Barber to nazwa, która dla wielu osób wciąż brzmi dość tajemniczo. Niektórzy kojarzą go z fryzjerem lub golibrodą, ale najczęściej i tak nie wiedzą do końca, czym się konkretnie zajmuje. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym się zajmuje i co trzeba zrobić, by nim zostać.

Zacznijmy w takim razie od tego, kim jest barber

Barber to osoba, która łączy w sobie umiejętności fryzjera i golibrody. Jak najbardziej może zmienić klientowi fryzurę, ale fryzjerem nie jest. Jego głównym zadaniem jest troska o zarost, choć i golibrodą nazwać go nie można. Barber nie tylko goli brody, ale również specjalizuje się w ich pielęgnacji. W razie potrzeby pomaga dobrać kosmetyki przeznaczone do ich pielęgnacji, a także podpowiada, jak powinna wyglądać. Mówi się, że barber jest rzemieślnikiem i artystą w jednym, którego sukces opiera się na pasji do pielęgnowania brody i to faktycznie prawda.

Zobacz także: http://www.dailynet.pl/barber-zawod-z-przyszloscia/

Pytanie w takim razie – jak zostać barberem?

Wielu profesjonalnych barberów opowiada podobne historie i to, jak ciężką drogę musieli pokonać, by odnieść zawodowy sukces, jakim dziś mogą chwalić się z dumą. Zafascynowani typowo męskim stylem i klasyczną elegancją, z ogromnym zaciekawieniem chwytali po brzytwy. Trenowali początkowo na sobie, później na znajomych, ale najczęściej z marnym skutkiem. Dla większości pomogły dopiero profesjonalne szkolenia barberskie. I to jest właściwy trop.

Profesjonalne szkolenia barberskie kluczem do sukcesu

Jeszcze niedawno szkolenia barberskie były tylko elementem, częścią szkoleń specjalizacyjnych organizowanych dla fryzjerów. Aktualnie są dostępne także dla nowych osób, które chcą zdobyć doświadczenie w tym fachu. Najczęściej organizowane są przez samych barberów, którzy szukają pracowników do swoich zakładów. Szkolenia te przeważnie trwają kilkadziesiąt godzin i obejmują zarówno teorię, jak i praktykę. Kluczem do sukcesu w tym zawodzie jest trening w stosowaniu narzędzi, którymi na co dzień w swojej pracy posługują się barberzy. Szkolenia to właściwy moment, aby omówić sprawę budowy włosa, stref zarostu, czy repigmentacji siwizny. W czasie tych spotkań początkujący barberzy mają możliwość wyćwiczyć swoje ręce, aby były równie sprawne i pewne, jak dłonie chirurga.

Zapraszamy na profesjonalne szkolenia barberskie

Jeżeli marzy Ci się, aby w przyszłości zostać barberem, koniecznie zapoznaj się z ofertą „Od zera do barbera„. Organizujemy profesjonalne szkolenia barnerskie, dzięki którym masz szansę to marzenie spełnić. I my Ci w tym pomożemy! Nasza szkoła barberska oferuje aż 160 godzin szkoleń – 20 dni pod rząd po 8 godzin dziennie. W czasie kursu każdy uczestnik ma do dyspozycji ok. 40 osób, dzięki czemu może trenować na prawdziwych brodach. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby przekazywały zgromadzonym jak najwięcej wiedzy i praktycznych wskazówek. Tak więc zapewniają zastrzyk wiedzy fryzjerskiej i filozofii barberingu – 2 pierwsze dni to wyłącznie teoria, a następnie 3 dni, praca na głowach fryzjerskich. Zapewniamy szkolenia w małych 7-osobowych grupach i do tego miłą, przyjazną atmosferę.

Powiązane artykuły