Jak zorganizować udany wyjazd narciarski do Włoch?

wypad na narty

Spis treści

Włoskie kurorty turystyczne położone w Alpach zapraszają amatorów nart i snowboardu nie tylko zimową porą. Doskonałe warunki panują tam również w okresie wiosennym, gdy trasy nadal przykryte są warstwą śniegu. Gdy planujesz wyjazd na narty do Włoch po raz pierwszy, zobacz, jak go urządzić!

Narty we Włoszech – samemu czy z biurem podróży?

Swój wyjazd na narty do Włoch można zarówno zorganizować samemu, jak i skorzystać z oferty biur podróży.

1. Organizacja wyjazdu narciarskiego we własnym zakresie

Samodzielna organizacja wyjazdu jest dzisiaj bardzo prosta, ponieważ wszystko, co będzie potrzebne do jego urządzenia, można załatwić online.

Za pomocą internetu można między innymi wybrać odpowiednie miejsce noclegowe oraz wykonać jego rezerwację. Można też łatwo opracować trasę dojazdu, gdy planuje się podróż samochodem, ale również wybrać ofertę transportu lotniczego czy autokarowego. W internecie można też łatwo znaleźć wiele porad dotyczących rekomendowanych miejscowości, noclegów, lokali gastronomicznych oraz wiele wskazówek dla początkujących podróżników.

2. Wyjazd na narty z biurem podróży

Druga opcja polega na urządzeniu wyjazdu narciarskiego razem z biurem podróży. W tym przypadku można wybrać jedną z gotowych ofert przygotowanych przez biura. Można łatwo zapoznać się z nimi już teraz w internecie, sprawdzając również ceny.

Biura podróży mogą zaoferować klientom kompleksową obsługę, która będzie obejmowała między innymi transport, nocleg oraz dodatkowe bonusy, na przykład można skorzystać z pakietów zawierających skipassy jak free ski Livigno w cenie, co dodatkowo obniża koszty podróżowania.

Wybrane biura podróży oferują również wjazdy bez transportu, dlatego można wtedy dojechać na miejsce własnym samochodem.

Ograniczeniem są w tym przypadku terminy wyjazdu, jednak dla osób początkujących taka oferta może okazać się najlepsza, ponieważ jest ona najwygodniejsza. Z tego powodu często korzystają z niej również osoby, które często odwiedzają Włochy w celu szusowania po białym puchu.

Ile kosztuje wyjazd na narty do Włoch?

Ceny związane z wypoczynkiem w aktywnym stylu we włoskich kurortach turystycznych rozpoczynają się od około 300 euro za osobę za jeden tydzień. W przypadku wyższej klasy obiektów noclegowych ceny wynoszą nawet ponad 600 euro za jednego podróżnika na tygodniowy wyjazd. Ceny odnoszą się do samego noclegu zawierającego darmowy skipass bez transportu.

Warto pamiętać o tym, że w przypadku sezonu wysokiego, czyli w okolicach świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, ceny są już znacznie wyższe.

Powiązane artykuły