Jak zadbać o suchą cerę w gabinecie kosmetycznym?

Spis treści

Cera sucha ma swoje szczególne potrzeby. Należy pamiętać o jej regularnym nawilżaniu, a także delikatnym oczyszczaniu. Jakie zabiegi kosmetyczne polecane są dla osób z cerą suchą? Sprawdzamy oferty dostępne w gabinetach!

Peeling kawitacyjny – delikatne oczyszczanie skóry

W przypadku cery suchej nie poleca się zabiegów oczyszczających, które mogą być inwazyjne, na przykład zabiegów wykorzystujących mikrodermabrazję. Zamiast niej rekomenduje się delikatne, ale skuteczne zabiegi oczyszczające jak peeling kawitacyjny.

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem polegającym na usuwaniu zrogowaciałego naskórka i oczyszczaniu skóry z wykorzystaniem ultradźwięków. To zabieg, który bardzo dobrze sprawdza się w przypadku skóry wrażliwej, trądzikowej, a także suchej, ponieważ usuwanie naskórka oraz zanieczyszczeń jest niezwykle delikatne i nie powoduje pojawienia się podrażnień.

Zabieg jak peeling kawitacyjny polecany jest również jako wstęp do innych procedur kosmetycznych.

Zabiegi na bazie kwasu mlekowego – dopasowane do potrzeb cery suchej

W przypadku cery suchej nie zaleca się używania kwasów, które mogą spowodować jej dalsze przesuszenie. Nie oznacza to, że nie można korzystać z nich w ogóle. Zalecane są wtedy zabiegi na bazie kwasów delikatnych, które mogą poprawić kondycję skóry bezinwazyjnie.

Bardzo dobrze sprawdzają się wtedy peelingi na bazie kwasu mlekowego, który pozwala na usunięcie łuszczącego się naskórka i odsłonięcie młodszej skóry. Także wspomaga on poprawę poziomu nawilżenia skóry, a także zmniejsza jej podatność na przesuszenie i podrażnienia.

Wybierz najlepszy gabinet kosmetyczny Gliwice – https://cataleyabeauty.pl/ sprawdź ofertę gabinetów prowadzących zabiegi na bazie kwasu mlekowego w Gliwicach już teraz!

Infuzja tlenowa – nieinwazyjna mezoterapia

Zabiegi infuzji tlenowej jest polecany dla właścicielek wielu rodzajów cery. Również można korzystać z niego w przypadku cery suchej, odwodnionej.

Infuzja tlenowa polega na wykorzystaniu urządzenia wtłaczającego w skórę tlen hiperbaryczny, a wraz z nim również dodatkowe substancje aktywne dopasowane do potrzeb cery. Wobec tego zabieg ten daje efekty podobne do mezoterapii, ale odbywa się bez igieł.

Skóra po infuzji tlenowej jest lepiej nawilżona, gładsza, jaśniejsza, promienna. Zabieg ten wspomaga też jej rewitalizację i powoduje, że może wyglądać młodzież przez dłuższy czas.

Jeszcze więcej zabiegów przeznaczonych dla cery suchej można znaleźć na stronach internetowych gabinetów kosmetycznych. W ich doborze doradzi również kosmetyczka po sprawdzeniu kondycji cery.

Powiązane artykuły