Jak wybrać nowoczesną meblościankę?

Nowoczesna meblościanka

Spis treści

Meblościanka to rodzaj mebla, który większości osób nadal kojarzy się z ogromnym, połyskującym, przestarzałym zlepkiem szaf, komód, półek i szuflad, które po złożeniu w jedną całość, zajmowały całą ścianę dziennego pokoju naszych rodziców czy dziadków. O aspektach wizualnych tego mebla można by dyskutować godzinami, na pewno znalazłby swoich zwolenników i przeciwników. O gustach przecież się nie dyskutuje. Dyskutować też nie można ze stwierdzeniem, że w okresie PRL meble te gościły w domach prawie wszystkich Polaków.

Śmiało można więc pokusić się o stwierdzenie, że wspomniana meblościanka jest nierozłącznie powiązana z naszą historią. Wielu z nas pewnie myślało, że pozostanie już tylko zamglonym wspomnieniem tamtych ciężkich czasów, ale stało się inaczej. Moda lubi powracać i nasza meblościanka ma się naprawdę dobrze! Oczywiście współcześni producenci nadali jej zupełnie świeży wygląd i nową, praktyczną formę. Jak pewnie się domyślasz, wybór meblościanek jest naprawdę ogromny. Na co warto zwrócić uwagę wybierając ten mebel do swojego salonu?

Oczywiście – estetyka

Musisz czuć się dobrze w swoim wnętrzu. Tak naprawdę, wystarczy tylko jedno krótkie spojrzenie i z całą pewnością można stwierdzić, że nowoczesne meblościanki praktycznie w niczym już nie przypinają tych, o których z łezką nostalgii w oku opowiada babcia. Te, które możemy kupić dziś mają znacznie lżejszą formę, są mniejsze i zaprojektowane z pomysłem. Jest jednak jedna cecha, która nadal je łączy – funkcjonalność. Nowoczesne meblościanki nadal są bardzo praktyczne. Składają się z wielu modułów, które łączyć można w dowolny sposób. Dzięki temu można z nich stworzyć sporo miejsca do przechowywania, a zarazem będą spełniać funkcję estetycznej szafki pod telewizor.

Polecany produkt: Nowoczesna meblościanka Fever od BRW

Zastanawiasz się na co jeszcze warto zwrócić decydując się na ten mebel? Przede wszystkim, wybór odpowiedniej meblościanki do salonu warto zacząć od określenia funkcji, jaką ma spełniać oraz ilości miejsca, jakie masz do zagospodarowania. Czy chcesz, żeby była jej konstrukcja była raczej mocno zabudowana, a dzięki temu zyskasz sporo różnorakich szafek i półek? Czy zależy CI bardziej na mocno okrojonym ale za to bardzo nowoczesnym designie? Kolejną bardzo ważną kwestią jest też wybór rodzaju szafek. Interesuje Cię sporo miejsca, w którym będziesz mógł wyeksponować swoje dekoracje, akcesoria, książki czy inne bibeloty? Czy raczej potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania, a więc zabudowanych, zamykanych szuflad, których to zawartość ma być ukryta na co dzień?

Wykończenie i wzornictwo meblościanki

Kiedy już odpowiesz sobie na te podstawowe pytania i określisz aspekty związane z funkcjonalnością szukanej przez Ciebie meblościanki, to przychodzi pora, żeby zastanowić się nad rodzajem wykończenia i wzornictwem. Aktualnie wybór jest dość duży. Wielu producentów oferuje nawet te same modele meblościanek, ale w różnych wykończeniach, więc pole do popisu jest naprawdę bardzo, bardzo szerokie. Zastanów się więc czy poszukiwany przez Ciebie model ma być bardziej nowoczesny czy tradycyjny? Czy zależy Ci na wykończeniu drewnianym czy może na modnych odcieniach bieli i czerni? A może wręcz przeciwnie, szukasz meblościanki, która nie tylko swoją formą, ale i kolorem doda stylu Twojemu wnętrzu? Tak naprawdę ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia. Dzisiejsze meblościanki charakteryzują się wyjątkowym designem, dzięki któremu ustawione w salonie będą stanowić centrum jego uwagi i zachwycać wszystkich gości. Jeżeli np. chcesz nadać wystrojowi bardziej wykwintnego charakteru, wtedy warto postawić na nowoczesne meble z frontami na wysoki połysk.

Pamiętaj, że nowoczesne meblościanki można również zestawiać z wieloma dekoracjami oraz łączyć je z innymi meblami modułowymi. Już od kilku sezonów takie nowoczesne meble do salonu to absolutny must have. I nic nie wskazuje na to, żeby ten trend miał ulec zmianie. Meblościanka jest również doskonałym, prostym oraz niezwykle szybkim sposobem na to, żeby nadać Twojemu salonowi zupełnie nowego wyglądu. A to, czy postawisz na elegancję, minimalizm czy klasykę zależy już tylko od Ciebie! Spraw, by Twój salon stał się nietuzinkowym miejscem, w którym z największą przyjemnością będziesz spędzał wolny czas i z dumą przyjmował gości.

Powiązane artykuły