Jak uzyskać L4 bez potrzeby wychodzenia do lekarza?

recepty

Spis treści

Źle się czujesz? Nie masz możliwości udania się do lekarza? W takim przypadku możesz uzyskać L4 przez internet. Jak to możliwe? Podpowiadamy!

Kto może wypisać L4?

L4, czyli zwolnienie lekarskie, a dokładnie ZLA, ponieważ obecnie stosuje się taki skrót, jest rodzajem dokumentu zwykłego albo elektronicznego, który usprawiedliwia nieobecność ze względu na stan zdrowia.

Prawo do wypisania zwolnienia lekarskiego ma lekarz po konsultacji z pacjentem. Może on wypisać L4 w przypadku choroby, ale również po urazie czy zabiegu albo badaniu, które zostało wykonane u pacjenta.

Obecnie zwolnienie lekarskie można jednak otrzymać nie tylko podczas stacjonarnej wizyty, ale również podczas konsultacji internetowej lub telefonicznej z lekarzem. To powoduje, że można uzyskać potrzebne zwolnienie bez potrzeby wychodzenia z domu.

Jak można uzyskać L4 online?

Aby otrzymać zwolnienie L4 online – https://receptyonline24.pl/product-category/e-konsultacja/ można zgłosić się do różnych lekarzy – lekarza POZ, czyli podstawowej opieki zdrowotnej, ale również lekarza specjalisty.

Uzyskanie takiego zwolnienia możliwe jest przede wszystkim w placówkach prywatnych, które oferują usługi konsultacji medycznych z pacjentami przez internet. Są to zarówno placówki działające stacjonarnie i oferujące dodatkowo usługi online, jak i te, które funkcjonują wyłącznie za pośrednictwem internetu.

Zwolnienie lekarskie online – krok po kroku

Aby uzyskać zwolnienie lekarskie przez internet, najczęściej należy wykonać poniższe kroki:

1. Wybranie odpowiedniej placówki medycznej oferującej usługi medyczne przez internet – w sieci można znaleźć informacje dotyczące ich ofert oraz cenników, a także opinie od pacjentów.

2. Zapisanie się na wizytę przez internet – w tym celu należy zarejestrować swoje konto w serwisie, a potem wypełnić formularz medyczny dotyczący stanu zdrowia. Następnie można zapisać się na wizytę online, wybierając dogodny termin oraz lekarza.

3. Uczestnictwo w konsultacji lekarskiej online – wizyta odbywa się za pomocą komunikatora internetowego. Lekarz pyta wtedy o odczuwane objawy, stosowane leki, a także może postawić diagnozę. Przepisuje również odpowiednie leki oraz może wypisać zwolnienie lekarskie.

Zwolnienie lekarskie jest przygotowywane w formie elektronicznej jako e-ZLA, dzięki czemu jest no natychmiast przekazywane do ZUS-u oraz do pracodawcy. Nie ma zatem potrzeby stosowania papierowego zwolnienia.

Ile kosztuje otrzymanie L4 przez internet?

Koszty związane z uzyskaniem zwolnienia lekarskiego online najczęściej wynoszą od około 100 do 150 złotych w zależności od wybranego serwis oraz lekarza.

Powiązane artykuły