Jak skutecznie odświeżyć garderobę na wiosnę?

Jak skutecznie odświeżyć garderobę na wiosnę?

Spis treści

Wiosna to bardzo szczególny czas w roku, kiedy natura budzi się do życia po kilku miesiącach wegetacji, słońce jakby śmielej wyłania się zza ciemnych chmur, a my nabieramy większej energii do działania. Wiosna jako symbol nowego początku to dobry moment na domowe porządki, również w naszej garderobie. Ubrania mają to do siebie, że przy dużej intensywności użytkowania tracą swój pierwotny wygląd, właściwości, albo po prostu nie wpisują się do najnowszych trendów modowych. Zatem wiosenna aura powinna napawać nas to uporządkowania zawartości szafy i poszerzyć ją o nowe modele, dzięki którym nasze stylizacje zyskają na świeżości, a często także na oryginalności. Nie trzeba jednak wydawać fortuny na ubrania z nowych kolekcji – wystarczy stworzyć swoją autorską garderobę kapsułową. Na czym polega jej idea?

Kapsułowa garderoba na wiosnę

Dla osób, które pierwszy raz spotykają się z podobnym określeniem spieszymy z wyjaśnieniem. Podstawowym założeniem garderoby kapsułowej jest oparcie całej jej zawartości na ograniczonej ilości poszczególnych elementów, z których można tworzyć wiele stylizacji o zróżnicowanym charakterze. Wiosenna garderoba może zamknąć się w zaledwie 30 modelach ubrań i wciąż uchodzić za wielozadaniową oraz optymalnie przystosowaną do indywidualnych potrzeb jej właścicielki.

Garderoba kapsułowa: klasyka z awangardą w tle

Tworząc swój własny zestaw wiosenny warto opierać swoje wybory na ponadczasowej klasyce, która sprawdza się niemal w każdej sytuacji. Dopasowane jeansy, biała koszula, gładki t-shirt w jasnym odcieniu czy płaskie buty to tylko niektóre elementy które stanowią o sile garderoby kapsułowej na wiosnę. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie zamykać się na nieco bardziej odważne trendy modowe. Kilka elementów wyłamujących się z klasycznego stylu zadziała z korzyścią nie tylko dla naszego wizerunku, ale przede wszystkim dla samopoczucia.

Garderoba kapsułowa: zachować własny styl

Porządkując garderobę na wiosnę można posiłkować się poradnikami modowymi czy najnowszymi trendami w branży fashion, jednak najważniejsze to nie zatracić swojego własnego, niepowtarzalnego stylu na rzecz przystosowania się do powszechnie panujących standardów. Nie ma nic złego w byciu oryginalnym, a wręcz przeciwnie – świadczy to o ogromnej odwadze i silnej osobowości. Dlatego też garderoba kapsułowa może opierać się na mocnych odcieniach czerwieni, zieli czy żółci. Jedna uwaga: wiosną i latem lepiej jednak unikać strojów od stóp do głów opartych na ciemnych kolorach – czerń pochłania światło słoneczne, a dodatkowo nadaje stylizacji ponurego nastroju, co nieco zaburza koncepcję wiosennych trendów.

Zobacz także: http://bempire.pl/najmodniejsze-sukienki-na-wiosne-2020/

Garderoba kapsułowa: stare vs. nowe ubrania

Kompletowanie zawartości szafy na wiosnę można oprzeć na posiadanych już ubraniach, o ile zachowały swoją świeżość. Warto jednak zafundować sobie na wiosnę małą wycieczkę po centrum handlowym. Szeroki wybór polskich i zagranicznych marek jaki mamy chociażby w warszawskich Złotych Tarasach otwiera całkowicie nowe możliwości uzupełnienia garderoby kapsułowej o brakujące elementy układanki. Co więcej, wizyta w największym centrum handlowym w Warszawie to również dobra okazja do uzupełnienia zapasów spożywczych czy kosmetycznych.

Powiązane artykuły