Jak przerobić starą halę na magazyn?

Hala magazynowa

Spis treści

Rozwój między innymi handlu elektronicznego znacząco wpływa na to, że firmy poszukują dedykowanych powierzchni magazynowych. Często zdarza się, że z braku odpowiedniej lokalizacji przedsiębiorcy decydują się na remont np. starych hal.


Adaptacja jakiejkolwiek powierzchni na powierzchnię magazynową, gdy mamy do czynienia z gorszym stanem jakości obiektu zdecydowanie wymaga szybkiej reakcji i przeprowadzenia odpowiedniego remontu.

Dzięki wykonaniu niezbędnych prac możliwe jest to, aby zwiększyć funkcjonalność powierzchni, zapewnić bezpieczeństwo i komfort pracy, chronić towar przed uszkodzeniem, niekorzystnymi warunkami, włamaniem. Dużą uwagę trzeba więc zwrócić na sposób ogrzewania. Warto skontaktować się z firmą https://www.teoterm.com.pl/, która wykonuje między innymi ogrzewanie promiennikami.

Szczegółowa naprawa dachu i ścian

Przede wszystkim remontowaną halę trzeba dokładnie zabezpieczyć przed wszystkimi mostkami termicznymi, opadami oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W pierwszej kolejności konieczne jest wykonanie naprawy poszycia dachu, aby woda nie ciekła na magazynowany towar, który w ten sposób zostanie uszkodzony.

Zobacz także: https://drzewożycia.org/jak-rozpoznac-funkcjonalnosc-magazynu/

Alarm, monitoring, ochrona

To druga kwestia, o którą trzeba zadbać. Instalacja odpowiedniego systemu monitoringu, kamer przemysłowych, instalowanie alarmu, wynajęcie pracownika ochrony lub skorzystanie z pomocy profesjonalnej agencji ochrony w dzisiejszych czasach to standard. W ramach zabezpieczeń warto wyposażyć magazyn w odpowiednie drzwi, a teren ogrodzić.

Ogrzewanie

Ogrzewanie jest jedną z najważniejszych kwestii. Utrzymanie odpowiedniej temperatury pozwoli na sprawne i komfortowe wykonywanie pracy przez pracowników, a także zapobiegnie niszczeniu sprzętu. Oczywiście temperatura wewnątrz pomieszczeń musi być dopasowana do towaru, który w hali jest magazynowany. Innej temperatury będzie wymagać sprzęt RTV i AGD, innej produkty spożywcze, innej materiały budowlane. Niemniej do ogrzewania hal warto stosować dedykowane rozwiązania, jak promienniki ciepła.

Zalet takiego rozwiązania jest bardzo dużo, wśród najważniejszych można wymienić:

– wysoką skuteczność tego rodzaju ogrzewania,
– możliwość doboru promienników do rodzaju hali,
– odporność na intensywne użytkowanie,
– brak konieczności wykonania specjalistycznej instalacji,
– brak kotłowni,
– równomierne ogrzewanie całej powierzchni hali,
– rozsądne koszty ogrzewania.

Powiązane artykuły