Jak można dbać o paznokcie domowymi sposobami?

pielegnacja paznokci

Spis treści

Dbanie o paznokcie w domowych warunkach wcale nie musi być skomplikowane, w rzeczywistości zaś takie właśnie nie jest, wymaga od nas przede wszystkim systematyczności i przemyślanego działania. Dzięki np. stosowaniu dedykowanych kosmetyków, ale również oliwy z oliwek, miodu czy soku z cytryny sprawimy, że nasze paznokcie będą estetyczne i zdrowe. Na co jeszcze powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Estetyczne i zdrowe paznokcie sprawią, że zarówno dłonie, jak również stopy będą miały dużo lepszy wygląd, nie będziemy mieli problemów z ich eksponowaniem, zarówno latem, jak również zimą. Zadbane paznokcie – zwłaszcza u rąk są niezwykle ważne i zwiększają ogólnie naszą atrakcyjność. Dłoń podajemy przecież na powitanie, często dyskutując lub przekazując wiedzę gestykujemy. Dłonie są więc cały czas na widoku.

Jak się okazuje, aby posiadać zadbane i zdrowe paznokcie, wcale tak często nie trzeba korzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki. Dzięki domowym sposobom, wykorzystaniu naturalnych produktów, osiągniemy dobre efekty.

Jak dbać o paznokcie – wykorzystaj naturalne produkty?

Choć z oczywistych względów stosowanie odpowiedniej jakości kosmetyków ma bardzo duże znaczenie, gdyż pomagają one wzmacniać strukturę paznokci, jak również je odżywiać, to nie możemy również zapominać o tym, że dobrą praktyką jest stosowanie produktów naturalnych.

Oliwa z oliwek – jej zadaniem jest wzmocnienie i wybielenie płytki paznokci.

Oleje z awokado, z pestek winogron, arganowy – posiadają właściwości regenerujące i nawilżające.

Miód – jest bardzo dobrym produktem, który wpływa na zmniejszenie szorstkości paznokci i dobrze je nawilża.

Interesującym i dającym dobre efekty jest również moczenie paznokci w siemieniu lnianym (na przykład przez dwadzieścia minut, 2-3 razy w tygodniu).

W jaki sposób dbać o paznokcie – ważna jest profilaktyka?

Aby paznokcie były w dobrej formie, jak również wyglądały estetycznie, warto pomyśleć o ich regularnym, systematycznym oraz odpowiednim przycinaniu. Dzięki temu będą miały odpowiedni kształt, będą odpowiednio rosnąć, jak również nie będą narażone na pękanie. Istotnym elementem jest to, aby nie narażać paznokcie na kontakt z różnego rodzaju detergentami, które mogą uszkodzić płytkę, zwiększać suchość i łamliwość, jak również powodować przebarwienia.

Warto zadbać o dobrej jakości nawilżenie, stosowanie dedykowanych (również naturalnych peelingów), unikać ryzyka uszkodzeń mechanicznych.

Powiązane artykuły