Jak dopasować zegarek do garnituru?

Spis treści

Zegarek to niezwykle ważny dodatek dla mężczyzny. Można użyć uproszczenia, że jest dla faceta tym, czym dla kobiety biżuteria ozdobna. Dlatego jego odpowiedni dobór jest niezwykle ważny. Męski zegarek dobrany w przemyślany sposób do garnituru nie tylko w doskonały sposób podkreśli nasza cały ubiór, ale przede wszystkim nada nam stylu, męskości i charakteru. Garnitury męskie i zegarki do garnituru to elementy, które muszą współpracować dla celu wyższego – idealnej prezencji niezależnie od spotkania na które się udajemy.

Jaka jest rola współczesnego zegarka w męskiej modzie?

Wyżej postawione pytanie bynajmniej nie jest bezzasadne. Otóż w ostatnich latach utarło się (dość niesłusznie zresztą) przekonanie, że zegarki to dodatek absolutnie zbędny dla mężczyzny. Oczywiście nie jest to pozycja obowiązkowa, ale posiadanie zegarka i eksponowanie go na określonych okazjach ma istotny wpływ na to jak jesteśmy postrzegani.

Dlaczego zegarek jest uważany za zbędny?

Ludzie twierdzą, że w dobie smartfonów i innych narzędzi, które pokazują czas zegarek nie spełnia już swojej roli. Tylko tutaj warto zadać sobie pytanie, czy rolą markowego zegarka jest faktycznie mierzenie czasu? Chyba nie do końca. Współczesny mężczyzna na poziomie zegarek potrzebuje – to dogmat. W jakiej sytuacji? A choćby podczas spotkań biznesowych, gdzie zegarek podkreśla mocny charakter mężczyzny, jego styl, elegancję czy status społeczny. Pomaga z pewnością w relacjach biznesowych, gdyż kontrahent z pewnością zwróci na niego uwagę. Działa to trochę w myśl zasady “pokaż mi swoją rękę, a powiem ci kim jesteś”. Podkreśla wiarygodność kontrahenta.

Zegarek do garnituru czyli właściwie jaki?

Na wstępie napiszemy czego unikać. Z pewnością do garnituru nie można dobrać zegarka cyfrowego z migającymi wskazówkami czy podświetlaną tarczą. To poważny błąd, który rozproszył by uwagę skierowaną na nasz ubiór. Pamiętajmy, że zegarek garniturowy ma być tylko gustownym i eleganckim dodatkiem, który podkreśli całość męskiej kreacji. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której zegarek wychodzi przed szereg i to na nim ludzie skupiają swój wzrok.

Zegarek do garnituru powinien posiadać kilka niezbędnych cech. Minimalizm to jedna z tych must have. Kolejną jest tradycyjny, klasyczny wygląd. Wzornictwo musi kojarzyć się z klasą, szykiem i elegancją. Mile widziane są skórzane, bordowe lub czarne paski ze skóry naturalnej. Skąd w ogóle takie standardy? Wynika to z dwóch rzeczy – charakteru spotkania, oraz samego rodzaju ubioru – garnitur kojarzy się nam bowiem z czymś wyjątkowym, okazjonalnym i podniosłym.

Powiązane artykuły