Jak dopasować linię zarostu do kształtu twarzy i jakie brody są obecnie najmodniejsze?

zarost meski

Spis treści

Broda brodzie nierówna i choć to truizm, to jednak niezadbana broda po prostu wygląda źle i lepiej dla mężczyzny byłoby jej nie mieć niż utrzymywać to coś na twarzy, co ładnego zarostu nie przypomina. Warto zatem dowiedzieć się jak dopasować linię zarostu do kształtu twarzy i jakie brody są obecnie najmodniejsze. Wyróżniamy aż 7 podstawowych kształtów twarzy, a do każdej pasuje nieco inna linia zarostu.

Najmodniejsze brody w 2021 roku – postaw na krótką, elegancką brodę

Obecnie odchodzi się już od długich bród, choć niektórzy mężczyźni nie powinni, bo w nich wyglądają najlepiej, ale o tym za chwil parę. Zanim omówimy kształty twarzy, ich cechy charakterystyczne i brody, jakie do nich pasują, powiemy co nieco o trendach. Otóż teraz najmodniejszą brodą jest ta krótka i nie chodzi tu o jednodniowy zarost, a w przypadku niektórych mężczyzn kilkudniowy, ale o brodę ok. 0,5 cm którą to najłatwiej się stylizuje. Mocne linie, czy też bardziej zaokrąglone, tutaj nie ma już reguły, bo zależne jest to właśnie od kształtu twarzy. Ale jest jeszcze coś jeszcze bowiem do łask powracają wąsy, ale w wersji połączonej z brodą łagodnym przejściem. Warto podkreślić, że taka broda prezentuje się niezwykle estetycznie, ale to nie znaczy, że nic się z nią nie robi, bo trzeba postawić na odpowiedni zestaw do brody, zawierający szampon, kartacz i olejek do brody, każdy barber potwierdzi, że to 3 kroki do zadbanej krótkiej brody, choć ważne jest też trymowanie.

Zarost dopasowany do trójkątnej lub kwadratowej twarzy – czyli o twarzowych przeciwieństwach

Są takie twarze, które stanowią swoje totalne przeciwieństwa i tak jest w przypadku trójkątnej, gdzie podbródek jest szpiczasty i wyraźnie zaznaczony i kwadratowej, gdzie jest kanciasty i szeroki. Jak można się domyślić pasują do nich zupełnie inne brody. Zatem do trójkątnej warto wybrać Dłuższa broda, równej długości, gdzie wąsy łączą się z brodą w sposób łagodny będzie świetna. Z kolei do kwadratowej pasować będzie broda dłuższa pokrywająca całe policzki, podbródek i wąs albo kozia bródka.

Twarzy okrągła i prostokątna – złagodź boki lub skróć optycznie twarz za pomocą prostych trików z przycięciem brody

Niewątpliwie przy modelowaniu twarzy zawsze dążymy do kształtu idealnego, ale w tym przypadku nie jest to koło, a owal. Zatem twarz okrągłą trzeba złagodzić na bokach. Broda będzie tu krótsza, natomiast dłuższa przy podbródku. Prostokątna twarz nie jest szeroka, tak jak okrągła w centralnej części, ale za to jest długa. Zatem dążymy do jej optycznego skrócenia. W tym przypadku broda będzie miała tę samą długość na policzkach, wąskie i podbródku, za to będzie pełniejsza, przez co policzki będą się wydawać większe i szersze. Dobrze sprawdzi się poprowadzenie brody aż pod jabłko Adama, zwłaszcza jeśli masz prostokątną twarz, a do tego podwójny podbródek.

Kształt diamentowy i sercowaty – nie konturuj w szpic lub zmiękcz linię żuchwy i wydłuż optycznie twarz

W przypadku diamentowego kształtu twarzy podbródek jest jeszcze bardziej szpiczasy niż przy twarzy trójkątnej. Do tego twarz jest zwężona w części skroniowej. Taki kształt twarzy ma np. Johnny Depp. Jaką brodę nosi najczęściej? Kozią bródkę i łagodnie opadające wąsy nie połączone z brodą i jest to najlepszy wybór dla takiego kształtu twarzy. W przypadku twarzy sercowatej podobnie, jak w przypadku kwadratowej sprawdzi się broda sięgająca poniżej linii żuchwy. W ten sposób można dodać jej objętości i ją poszerzyć.

Owalny ideał, czyli na co tylko masz ochotę!

Mężczyźni, którzy mają twarz owalną nie muszą się o nic martwić, bo pasuje im każdy rodzaj brody. Długa epicka, krótka równo przystrzyżona, albo sięgająca poniżej linii żuchwy. W każdym wydaniu będą prezentować się dobrze. Oczywiście o ile zadbają o dobór odpowiednich produktów pielęgnacyjnych spośród zestawów kosmetyków dla posiadaczy brody.

Teraz już wiesz jaki jest „brodowy ideał” i do czego dążyć. Na pewno nie obejdzie się bez zakupów produktów do nawilżania i oczyszczania brody. Na pewno, zapuszczając długą brodę musisz zainwestować nie tylko w kartacz, ale również grzebień do brody wykonany z drewna egzotycznego. Dzięki temu Twoja broda będzie zawsze nienagannie ułożona.

Powiązane artykuły