Jak dobrać perfumy – sprawdź na co zwrócić uwagę?

Spis treści

Wybór odpowiednich perfum to niełatwa sprawa. Aby być pewnym co do zapachu, który nam odpowiada należy sprawdzić co najmniej kilka odmiennych od siebie aromatów. Na co jednak zwrócić uwagę, aby wybierać te, które z największym prawdopodobieństwem przypadną nam do gustu? Podpowiadamy.

Dobór perfum do cech charakteru

Zanim zaczniemy w sposób całkowicie losowy testować różne perfumy, warto wiedzieć, że sprawdzonym sposobem, który ograniczy nasz wybór jest sięganie tylko po te linie zapachowe, które odpowiadają naszym cechom charakteru. Nikt nie zna nas tak dobrze, jak my sami siebie. Znając doskonale własną osobowość możemy sięgać po konkretne marki i produkty, które w swoim sloganie reklamowym informują o przeznaczeniu dla osób posiadających wybrane cechy. Dobrze dobrany zapach może te cechy jeszcze bardziej uwidocznić. Natomiast w przypadku jeśli sięgniemy po produkt, który jest nie dla nas to wywołamy wśród bliskich nam osób co najwyżej konsternację.

W niektórych przypadkach nie jest wcale łatwo znaleźć odpowiedni zapach. Te posiadające ciekawe nuty zapachowe mogą być zbyt kosztowne, aby na stałe się nimi zainteresować. Warto w takiej sytuacji sięgnąć po lane perfumy klasy premium. To doskonała alternatywa dla drogich marek produktów. Może właśnie wśród nich znajdziemy dobrze znany nam zapach w atrakcyjnej cenie.

Dobór perfum do rodzaju skóry

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest kwestia doboru perfum do rodzaju skóry. Kwestia w głównej mierze dotyczy nadwrażliwości na dużą zawartość alkoholu w niektórych produktach. Jeśli posiadamy skórę normalną to nie stanowi to nie ma żadnych przeciwwskazań. Inaczej jest w przypadku skóry suchej. W jej przypadku może to być szczególnym problemem w sytuacji jeśli jesteśmy wystawieni na ekspozycję słoneczną. Pojawiają się wtedy wyraźne podrażnienia. Nawet posiadając wyjątkowo przyjemny dla nas zapach nie będzie to warte tego, aby korzystać z takiego produktu.

Dobór perfum zgodnie z porą roku

Wybierając perfumy warto zwrócić uwagę na to, aby były one zgodne z aktualnie panującą porą roku. Przy podejmowaniu decyzji należy oczywiście zwrócić uwagę na to, że kobiece perfumy charakteryzują się specyficzną linią zapachową. Wiele intrygujących propozycji znaleźć można zwłaszcza na stronie https://perfumypremium.pl/perfumy-damskie. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się nuty zapachowe zawierające pomarańcze i cytryny, a więc owoce, które mają za zadanie orzeźwiać w trakcie upalnych i gorących dni. Wiosną warto wybrać coś lekkiego i przyjemnego, o zapachu kwiatów lub owoców. Liczy się przede wszystkim to, aby swoją obecnością dodać nieco świeżości w miejscu w którym się pojawimy. Natomiast zimą można swobodnie sięgnąć po mocne, słodkie i intensywne zapachy, które przez długi czas utrzymują się w powietrzu.

Powiązane artykuły