Jak chodzić po wodzie?

Spis treści

Jeśli pomysł na kolację w chmurach 50 metrów nad ziemią nie jest przekonujący, może warto spróbować spaceru po wodzie?

fikcyjny basen 2 Jak chodzić po wodzie?

Argetyński artysta Leandro Erlich ma na swoim koncie realizację kilku niezwykłych idei, między innymi pokoju wzorowanego na pomieszczenie dla palaczy, okna z drabiną bez dodatkowych ścian i podpór czy wreszcie, chyba najbardziej osławionego fikcyjnego basenu. Ten ostatni dzięki szklanej podłodze (lub suficie – zależy od punktu widzenia zwiedzających) wypełnionej wodą oraz błękitnym ścianom sprawia wrażenie prawdziwego basenu.

YouTube Preview Image

Jedynie elementy takie jak drabinki, których rurki są poprzerywane w miejscu tafli wody wskazują na trik twórcy. Pomysł na fikcyjny basem zrodził się już ponad dziesięć lat temu, a od 2004 roku można tę „wystawę” oglądać w Muzeum Sztuki XXI wieku w mieście Kanazawa (Japonia).

fikcyjny basen Jak chodzić po wodzie?

fikcyjny basen 4 Jak chodzić po wodzie?

Podobne wrażenie stąpania po wodzie oferuje kolejny projekt Erlicha – Eau Molle z 2003 roku. Na własne stopy można go wypróbować w Printemps de Septembre, w Tolouse (Francja).

eau molle Jak chodzić po wodzie?

Zdjęcia tych oraz innych pomysłów Argentyńczyka są dostępne na jego stronie internetowej. Warto śledzić jego poczynania i wybrać się na jedną z wystaw organizowanych w tym roku w Stanach Zjednoczonych.

Powiązane artykuły