Jaipur, dla spragnionych nowych wrażeń

Spis treści

W okolicy Jaipur, w indyjskim Rajastanie powstaje najbardziej ekskluzywne pole namiotowe świata. Zajmującą je dolinę przekształcono w geometryczny ogród. Ma on zapewniać ciekawe doświadczenia podróżnikom, chcącym poczuć ducha Beduinów i jednocześnie zachować dostęp do wszelkich luksusów.

img2 249x151 Jaipur, dla spragnionych nowych wrażeń img6 249x131 Jaipur, dla spragnionych nowych wrażeń

Jaipur Rasta Resort należy do grupy hoteli indyjskiego Devi Resorts. To sieć łącząca doskonałe warunki pobytu i oryginalne, artystyczne projekty architektoniczne. Specyficznemu hotelarstwu przyświeca idea łączenia historii z nowoczesnością, uzupełnia ono tradycyjną wschodnią estetykę o futurystyczne elementy.

Wizualna strona Rasta Resort nie wzbudza od razu skojarzeń z kulturą Indii. Namioty są bardzo nowoczesne i przypominają raczej domki wypoczynkowe. Pomimo, iż ściany zastąpiono jasnym i wzorzystym płótnem, wnętrza mają charakter eleganckich apartamentów. Podstawowe elementy wyposażenia wykonano z giętego drewna i marmuru. Pięknie prezentują się też kamienne podłogi i dodatki ze szkła. Tutaj zdecydowanie wyraźniej wyczuwalna jest egzotyka, przejawiająca się poprzez wszechobecne niskie sofy i leżanki, oświetlenie, a przede wszystkim ornamentykę.

Oferta Rasta Resort nie ogranicza się do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Organizatorzy zapewniają zwiedzanie lokalnych zabytków, a także wiele innych rozrywek. Do dyspozycji turystów pozostają Spa, bar i restauracja. Oczywiście utrzymane na najwyższym poziomie. Miejsce przystosowane jest równiej do organizacji dużych konferencji i wesel.

Celem pomysłodawców było zapewnienie odwiedzającym kontaktu z lokalną kulturą w iście globalnym stylu. Pole namiotowe daje też majętnym ludziom możliwość ucieczki z wielogwiazdkowych, ale zatłoczonych i nieco już oklepanych hoteli. W Jaipur będą mieli szansę nacieszyć się wolnością, nie rezygnując przy tym z żadnej z wygód. Cennika na razie nie podano.

tent interior 1 249x135 Jaipur, dla spragnionych nowych wrażeń pavilion 250x187 Jaipur, dla spragnionych nowych wrażeń

 

 

 

 

 

Źródło: www.rasaresorts.in

Powiązane artykuły