Jaguar niedoskonały

Spis treści

Firma JLR Polska Sp. z o.o. powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody XF, z roku modelowego 2009, mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników. Zatem, Jaguary do serwisu…

 

Polski dystrybutor marki poinformował media i właścicieli, iż w niektórych egzemplarzach luksusowego modelu XF tylne pasy bezpieczeństwa – z powodu możliwego błędnego montażu – mogą nie działać poprawnie.

Co to oznacza? Pas może z tego powodu nie przesuwać się swobodnie podczas rozwijania co w skrajnych przypadkach podczas zderzenia czołowego ze średnią lub dużą prędkością może stanowić zagrożenie dla pasażerów zajmujących miejsca na tylnej kanapie.

 

Kampanią serwisową objęte są samochody wyprodukowane w Wielkiej Brytanii o numerach nadwozia (VIN) w zakresie od R00019 do R22438. W Polsce problem może dotyczyć dokładnie 73 egzemplarzy Jaguara XF. Właściciele aut objętych tą akcją na rynku polskim oczywiście zostali poinformowani listownie o stwierdzonej przez producenta wadzie oraz o konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, który (bezpłatnie) dokona kontroli i ewentualnych napraw.

Powiązane artykuły