Infiniti M35 Hybrid – niedługo

Spis treści

Pierwsza hybryda powstała na bazie pokazanego podczas konkursu elegancji modelu M. Wyglądem praktycznie się niczym nie różni. Jednak najwięcej, najbardziej istotnych zmian zaszło pod maską.

 

Cała technologia napędu hybrydowego nie jest oczywiście dziełem samego , lecz Nissana do którego należy. Choć hybrydowy, to wcale nie słaby. Pod maską znalazł się bowiem wolnossący motor V6 o pojemności 3,5 litra, który działa wspólnie z silnikiem elektrycznym. Rzecz jasna, te dwie jednostki napędowe ze sobą współpracują (podobnie jak np. w Toyocie Prius) i silnik elektryczny wspiera tylko podczas przyspieszania silnik spalinowy. Choć czasem sama jednostka elektryczna może napędzać samochód samodzielnie. Baterie litowo-jonowe są także ładowane podczas zwalniania czy też hamowania.

 

W tej chwili nie są znane żadne szczegóły techniczne czy osiągi modelu M35 Hybrid. Spodziewać się jednak można mocy przekraczającej 200 KM i spory zasięg. Producent poinformował jednak kiedy ta wersja trafi do seryjnej produkcji. Auto trafi do salonów rok po wprowadzeniu na rynek modeli M z silnikami konwencjonalnymi, których sprzedaż zaplanowano na lato 2010 roku. Zatem pierwsza hybryda w 2011 roku. Poczekamy.

Powiązane artykuły