Imperium Shangri-La Hotels

Imperium Shangri-La Hotels

Spis treści

Potężna sieć – Shangri–La Hotels and Resorts – robi kolejny krok naprzód i otwiera dwa nowe luksusowe : jeden w Tokio, a drugi w Boracay. Dzięki temu imperium włada już 62 ośrodkami rozrzuconymi po całym świecie.

Pierwszy z nowo otwartych to Shangri-La Hotel w Tokio. Zajmuje on ostatnie jedenaście pięter wieżowca Marunouchi Trust Tower Main – 37-piętrowego budynku, który znajduje się w sąsiedztwie Old Station. Jego wnętrze to harmonijne połączenie klasycznego, eleganckiego stylu europejskiego oraz japońskich akcentów. Charakterystycznym elementem każdego pomieszczenia jest fantazyjny żyrandol. Ozdoby te zostały zaprojektowane i wykonane przez czeską firmę zajmującą się oświetleniem – Lasvit. Często powtarzającym się motywem w ich wyglądzie są wykonane ze szkła liście ginko – rośliny uważanej za symbol miasta. Najbardziej zachwycającym z żyrandoli jest 10-metrowe arcydzieło, które oświetla główną klatkę schodową łączącą trzy pierwsze piętra. Dodatkowe dekoracje, takie jak barwne kompozycje kwiatowe oraz ponad 2000 dzieł sztuki czynią hotel miejscem jedynym w swoim rodzaju.

Drugi z ośrodków, Shangri-La Boracay Resort and w Filipinach zapewnia całkowicie inny rodzaj relaksu. Hotel znajduje się w samym centrum bogatej flory i fauny wyspy, w bardzo bliskiej odległości od tamtejszych dziewiczych plaż. Budynek zaprojektowany został przez dwie firmy: hawajską WATG oraz singapurską LTW Design Works. Do dyspozycji gości przygotowano 219 komfortowych apartamentów oraz liczne wille. Ośrodek posiada bardzo ciekawą ofertę spędzania wolnego czasu. Jego dużym atutem jest potężny obszar przeznaczony tylko i wyłącznie dla najmłodszych z gości. W czasie gdy ich pociechy będą spędzać miło czas na bajecznym placu zabaw, ich rodzice mogą się udać do jednej z wielu restauracji gdzie serwowane są różnorodne dania typowe dla regionu albo rozkoszować się pięknem natury sącząc kolorowego drinka w jednym z tamtejszych barów.

Należy dodać, że tokijski hotel dodatkowo proponuje gościom , w którym można się oddać orientalnym zabiegom rodem z Chin oraz Himalajów. Jego filipiński odpowiednik będzie mógł poszczycić się taką ofertą dopiero pod koniec tego miesiąca.

Nie ulega wątpliwości, że dwa nowo otwarte sieci Shangri-La Hotels and Resorts prezentują się bardzo dobrze na tle innych, nowoczesnych ośrodków. Ich goście są zachwyceni nie tylko pięknymi wnętrzami, ale również profesjonalną obsługą na światowym poziomie.

Więcej na: http://www.shangri-la.com/

Powiązane artykuły