Ile kosztuje napełnianie klimatyzacji w poznańskim samochodzie?

Spis treści

Każdy serwis klimatyzacji samochodowej składa się z kilku elementów i miejsce gdzie jest przeprowadzany nie ma w tej kwestii większego znaczenia. Zarówno w Poznaniu jak i Warszawie czy Wrocławiu mechanik musi sprawdzić czy układ jest szczelny oraz czy każdy element działa jak powinien. Niemiernie istotne jest również zbadania poziomu czynnika chłodzącego. Jego zbyt mała ilość może prowadzić bowiem do kosztownych awarii. Właśnie dlatego warto dbać o odpowiednie nabijanie klimatyzacji chłodziwem. Są jednak miejsca w Polsce gdzie za taka usługę zapłacimy mniej niż gdzie indziej. Ile kosztuje napełnianie klimatyzacji w samochodzie poznaniaka i na co zwrócić uwagę wybierając serwis do jego przeprowadzenia?

Napełnianie klimatyzacji Poznań. Koszty nabijania auto klimy w stolicy wielkopolski

Jeśli chcemy oszczędzić przeprowadzając napełnianie klimatyzacji Poznań będzie idealnym do tego miejscem. Ceny usług powiązanych z motoryzacją są tu stosunkowo tanie. Pełen serwis klimatyzacji samochodowej nie powinien wynieść nas więcej niż 150 zł. Mowa tu jednak oczywiście o sytuacji kiedy w klimatyzacji naszego auta krąży czynnik r134a. Od pewnego czasu bowiem na całym europejskim rynku powszechnie zaczęto stosować inną substancję – czynnik r1234yf. Jego wprowadzenia uzasadniano kwestiami ochrony środowiska. Nowe chłodziwo okazało się jednak zabójcze….dla portfeli kierowców aut nie tylko z Warszawy. Dlaczego?

Wszystkiemu winny monopol. Tylko jedna firma dostarcza na rynek wskazany czynnik r1234yf. W związku z tym może kierować ceny nie tylko uczestnikom ruchy w Polsce, ale i całej Europie. Sprawia to, że serwisowanie klimatyzacji samochodów z r1234yf jest dużo droższe. Za napełnienie klimatyzacji w Poznaniu zapłacimy więc różne stawki – nabijcie klimy 100 gramami starego czynnika r134a to koszt ok 30 zł, natomiast nowym już ok 80. Nie zmienia to jednak faktu, że za napełnienia klimatyzacji w stolicy wielkopolski zapłacimy ok 10 procent mniej niż np. w Warszawie.

Na co zwrócić uwagę wybierając serwis klimatyzacji

Niezależnie czy w Poznaniu czy innym polskim mieście warto poznać renomę serwisu przed jego odwiedzeniem. Informacje najlepiej uzyskać w Internecie lub przez pocztę pantoflową. Również w sieci często znajdziemy cennik konkretnych usług jaki oferuje serwis. Jeśli na stronie internetowej nie ma tego typu zakładki, warto również zadzwonić i dopytać o orientacyjne kwoty chociażby za napełnianie klimatyzacji. Poznań, podobnie jak inne miasta jest droższy im bliżej centrum. W związku z tym w poszukiwaniu serwisu warto szukać nie tylko w samym mieście, ale też na jego obrzeżach i okolicach. Najprawdopodobniej za te same usługi zapłacimy kilka do kilkunastu złotych mniej, co będzie atrakcyjną ceną nawet z dodatkowym dojazdem.

Powiązane artykuły