Icoya & Yan – Li

Spis treści

Niedawno na naszej stronie pojawił się ekologiczny kominek Flame Effect od Superior Fire. Tym razem chcemy przedstawić dwa modele, które, mimo że są już odrobinę mniej przyjazne środowisku, prezentują się równie interesująco. Mowa o najnowszych propozycjach francuskiej firmy Arkiane: Icoi ( Icoya) oraz Yan-Li.

Pierwszy z nich – Icoya – nawiązuje do starożytnej królowej Inków. Była ona znana przede wszystkim z tego, że kochała naturę, lekkość oraz piękno. Poddani nazywali ją „flying flower” („latający kwiat”), a jej symbolem był motyl. Inspirowani tą legendą, projektanci z Arkiane stworzyli wspaniały kominek o kształcie motyla, który dostępny w dwóch wersjach może być albo zawieszony na ścianie, albo w nią wbudowany. Specjalna konstrukcja obydwu możliwości umożliwia relaks zarówno przy otwartych, jak i zamkniętych drzwiczkach paleniska. Kominek nie tylko wspaniale wygląda, ale również jest bardzo funkcjonalny.

Drugi model to Yan – Li . Jego kształt nawiązuje do stylizowanego płomienia, który kojarzy się z ruchem oraz ciepłem. Subtelność kominka to wynik połączenia trzech splecionych kształtów, trzech materiałów oraz trzech kolorów. Ten model może pochwalić się bardzo dobrym spalaniem CO2, dzięki czemu dba o środowisko naturalne.

Zarówno Icoya, jak i Yan- Li to kominki, obok których nie można przejść obojętnie. Są po prostu piękne w pełnym tego słowa znaczeniu. Bez wątpienia staną się centralnym miejscem każdego domu.

Więcej modeli tego producenta na: http://www.arkiane.fr/index_gb.cfm

Powiązane artykuły