Hyundai Genesis Coupe, także w Polsce

Spis treści

Model Genesis Coupe to najbardziej ekstremalny, najbardziej sportowy i nastawiony na przyjemność z jazdy model Hyundaia. Teraz, można go kupić także w naszym kraju.

 

Jak? Dzięki współpracy salonu Motortest z amerykańskim dealerem O’Hare Hyundai. To dzięki nim w Polsce możemy kupić fabrycznie nowe egzemplarze tego modelu. Jednak to nie wszystko. Można wybrać również inne niedostępne w naszym kraju modele z rynku amerykańskiego. Na przykład: luksusową limuzynę Genesis, sportowego Genesis Coupe, dużego SUVa Veracruz (oferowanego również w Europie pod nazwą ix55), czy też kompaktowego sedana Elantra.

 

„Aby zwiększyć sprzedaż tego modelu potrzebujemy auta demonstracyjnego” – mówi Daniel Stuła, odpowiedzialny za import aut z USA w salonie Motortest. Genesis Coupe kosztuje około 100 000 zł, i jest to tylko 20 000 zł więcej niż trzeba zapłacić za Hyundaia Coupe. Różnice są jednak diametralne. Genesis Coupe ma jednak od swego poprzednika zdecydowanie lepsze osiągi. Jest napędzany turbodoładowanym silnikiem o pojemności 2,0 litra i mocy 210 KM, przenoszonej na tylną oś.

 

Sprowadzenie auta z USA trwa 4-5 tygodni. Salon Motortest na miejscu przygotowuje auto do rejestracji w Polsce i pomaga w załatwieniu formalności w zakresie kredytu czy leasingu, tak jak przy nowych autach z salonu.

Powiązane artykuły