Hotel Marina Bay Sands duma Singapuru

Spis treści

Mamy kolejny dowód na to, że ludzka wyobraźnia połączona z talentem i ciężką pracą nie zna granic. Dowód jaki przedstawiam na potwierdzenie moich słów, zapiera dech w piersi. Panie i panowie, oto hotel Marina Bay Sands w Singapurze.

U nas wiosna ledwo przedziera się przez zimowe powietrze, żeby więc nie dać się przesileniu pomyślmy o wakacjach, tym bardziej, że spędzenie wakacji w tym hotelu od większości wymaga oszczędzania. Hotel Marina Bay Sands oficjalnie jest otwarty od czerwca ubiegłego roku, ale wielkie otwarcie miało miejsce niespełna miesiąc temu. Właścicielem hotelu jest amerykańska firma Las Vegas Sands, do której należy, poza Marina Bay Sands, sześć luksusowych hoteli w Stanach Zjednoczonych i Chinach. O tym, że mamy do czynienia z wielkimi pieniędzmi niech świadczy fakt, że prezes firmy Las Vegas Sands, niejaki Sheldon Gary Adelson zajmuje 13. miejsce na liście najbogatszych Amerykanów z kwotą prawie 15 miliardów dolarów na koncie.

800px img 1084 mbs for wiki 3700px Hotel Marina Bay Sands duma Singapuru

Ale zajmijmy się już hotelem, bo to hotel nie byle jaki. Wprawdzie na razie Burj al – Arab jest jedynym hotelem na świecie, który uzyskał siedem gwiazdek, ale wszystko jeszcze przed Marina Bay Sands. Oficjalne źródła podają, że budowa hotelu pochłonęła prawie 8 miliardów dolarów, jednak to nic dziwnego biorąc pod uwagę chociażby sam kosmiczny wygląd budynku. Wcale nie przesadzam, hotel Marina Bay Sands to trzy 55. piętrowe wieżowce połączone platformą o powierzchni jednego hektara o nazwie Sands SkyPark. Na platformie można wykąpać się w basenie, jest to najwyżej położony basen na świecie z, uwaga, niewidocznymi krawędziami. Sprawia to wrażenie, jakby basen nie był niczym ogrodzony, efekt jest fenomenalny. Przypominam, że znajdujemy się na wysokości 191 metrów.

800px marina bay sands skypark Hotel Marina Bay Sands duma Singapuru

Na Sands SkyPark są także restauracje, kluby nocne, ogrody, a także obserwatorium, z którego można oglądać na wszystkie strony. Jednak Marina Bay Sands to nie tylko SkyPark. W trzech wieżowcach goście hotelu znajdą teatr, salę wystawową oraz kasyno. Oczywiście jedno z największych na świecie, w którym znajduje się około 1000 stołów do gry i 1400 maszyn. Gdyby jednak któryś z gości hotelu nie znalazł w żadnym z wymienionych miejsc odpowiedniej rozrywki dla siebie jest jeszcze Muzeum Sztuki i Nauki oraz Wonder Full, czyli ogromny wodospad wzbogacony niezwykłą grą świateł.

800px singapore mbs Hotel Marina Bay Sands duma Singapuru

Wszystkie te atrakcje przygotowane są dla gości, na których w Marina Bay Sands czeka 2560 pokoi, w których może zamieszkać ponad 45000 tysięcy osób. Nic więc dziwnego, że hotel Marina Bay Sands zatrudnia 10000 osób. Dla osób przyjeżdżających z dziećmi hotel przygotował musical Król Lew, ten sam który przez lata cieszył się ogromną popularnością wśród widzów na Broadway.

Po tych wszystkich zachwytach czas na konkrety. Cena za jedną noc zaczyna się od około 400 dolarów. Trzeba przyznać, że nie jest zbyt wygórowana…

Osoby, które chciałby dowiedzieć się jeszcze więcej o hotelu lub dokonać rezerwacji odsyłam na oficjalną stronę internetową Marina Bay Sands.

Źródło: wikipedia.org

Powiązane artykuły