Hity do kuchni ‘09

Spis treści

Umiarkowana temperatura sprawia, że wiosna to najlepszy czas na remont. Dzisiaj chcemy zaprezentować coś specjalnie dla tych, którzy mają zamiar odmienić wystrój kuchni – oto 7 najciekawszych modeli kranów, które z pewnością podkreślą ogólny charakter miejsca. Jeśli chcesz by kuchnia wyglądała nie tylko stylowo, ale i modnie, koniecznie powinieneś postarać się o jeden z nich.

Pierwszy model, który przykuł naszą uwagę to KWC Eve. To, co go wyróżnia spośród wielu innych to połączenie światła z wodą, co daje nieopisany efekt wizualny. Kran o wyjątkowo fantazyjnych, subtelnych kształtach już sam w sobie jest bardzo atrakcyjny. Jeśli dodamy do tego podświetlany strumień wody otrzymamy ponadprzeciętną elegancję i styl. Na koniec warto dodać, iż KWC Eve dostępny jest w dwóch wersjach: mniejszej, barowej oraz większej, kuchennej.

Kohler, bardzo lubiana i ciesząca się zaufaniem wśród klientów marka, jest pomysłodawcą kolejnego kranu, który na pierwszy rzut oka go w ogóle nie przypomina. Karbon został zaprojektowany dla tych, którzy szukają rozwiązań innowacyjnych, oryginalnie wyglądających, ale przede wszystkim praktycznych i łatwych w obsłudze. Dokładnie taki jest Karbon. Kran o konstrukcji zgryzowej, posiadający aż 5 wyraźnych łączeń to gwarancja pełnej swobody przy jego użyciu. Strumień wody będzie padać dokładnie tam, gdzie ty tego chcesz! W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje kranu: montowany w ścianie oraz na blacie przy zlewie.

Trzeci produkt, który wyróżnia się spośród innych to kran kuchenny Spot – owoc pracy szwedzkiej firmy Ndwelt. Kran o wyjątkowo futurystycznym kształcie zwraca na siebie uwagę nie tylko swoja formą, ale przede wszystkim faktem, że świeci. W tym przypadku iluminowany nie jest strumień wody, ale całe urządzenie – ten nieszablonowy projekt zrobi ogromne wrażenie dosłownie na każdym.

Niewielka przestrzeń połączona z wysoką funkcjonalnością i nowoczesną prezencją to charakterystyczne cechy kolejnego, czwartego już modelu. Mowa o składanym kranie marki Nobili – The Snake. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie swoimi możliwościami nawiązuje do kształtu oraz gibkości węża. Jego użytkownik będzie mógł go ustawiać, zmieniać formę oraz wysokość według własnego uznania i potrzeb kuchni. Nobili wnosi komfort, wygodę oraz pomysłowość do twojej kuchni.

Osobom lubiącym chłodny styl minimalistyczny prezentujemy kran Tac Tac, który zaprojektowali Ariano dla włoskiego producenta Ritmonio. Podobnie jak jego poprzednik, Tac Tac również cechuje się możliwością zmiana formy – tym razem kran się całkowicie składa. Takie rozwiązanie wydaje się być bardzo praktyczne dla często zatłoczonych kuchni.

Przedostatnią propozycją jest elastyczny kran Hybrid, Paini. Producent wyraźnie kieruje się filozofią, która za cel stawia fashion & function, czyli moda i funkcjonalność. Chromowany wąż może być wyginany w każdym dowolnym kierunku. Ponadto zamontowano na nim podświetlany wyświetlacz, którego barwa współgra z temperaturą wody (czerwony kolor – ciepła; niebieski – zimna). Hybrid charakteryzuje się totalnie unikalnym wyglądem, który sprawi, że w kuchni zapanują szyk i klasa.

Na koniec zostawiliśmy Blancoelescope marki Blanco. Jest to jeden z najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych kranów obecnie dostępnych na rynku. Kran ma możliwość zmiany wysokości oraz pełnego obrotu o 360 stopni wokół własnej osi. Modele dostępne są w dwóch wariantach. Pierwszy z nich cechuje polerowany chrom, a dugi satynowa stal nierdzewna. Obydwie propozycje będą idealnie komponować się z wnętrzem nowoczesnej kuchni.

Każda z siedmiu propozycji ma w sobie coś, co czyni ją wyjątkową. Opisane krany mają piękne kształty i nie tracą przy tym na funkcjonalności. Naszym zdaniem są one idealnymi dodatkami do nowoczesnych wnętrz. A ty jak uważasz?

Powiązane artykuły