Grzejniki od I-Radium

Spis treści

Choć bardzo byśmy już chcieli, by zima nas opuściła, ona wydaje się nie zważać na nasze pragnienia i potrzeby. Żeby móc odczuć na własnej skórze przyjemne, przytulne ciepło pozostają nam właściwie tylko dwie opcje – wycieczka do ciepłych krajów, bądź dogrzewanie własnego lokum. Pierwsze rozwiązanie jest jak najbardziej właściwe, aczkolwiek przeznaczone jedynie dla tych, którzy mają sporo wolnego czasu, by wziąć urlop. Drugie do tej pory wiązało się z mało eleganckimi grzejnikami, kaloryferami, kominkami. Choć trzeba przyznać, że te ostatnie coraz częściej pretendują do miana dzieł sztuki, dbając jednocześnie o środowisko naturalne oraz zasobność portfela właściciela, ponieważ są zasilane paliwem ekologicznym. Projektanci grzejników nie mogli długo pozostawać dłużni wobec inżynierów od kominków. Tym samym nowa marka w świecie docieplania pomieszczeń, firma I-Radium zaprezentowała podczas Milan Week piękne, niespotykane grzejniki.

i radium radiator bag 1 Grzejniki od I Radium

Głównym celem firmy jest łączenie, eksperymentowanie z tradycyjnymi, funkcjonoalnymi przedmiotami codziennego użytku, dodając do nich teoretycznie namiastkę, a tak naprawdę całą esencję luksusu. Efekt końcowy jest widoczny na dołączonych zdjęciach. Zaprezentowane zostały dwa modele – Bag oraz Totem, każdy z nich wygląda bardziej na element wystroju, niż tradycyjny grzejnik. Jedyne co je zdradza i odkrywa ich prawdziwą naturę jest ciemny kabel elektroniczny.

i radium radiator totem 1 Grzejniki od I Radium

Przy produkcji skorzystano z metali szlachetnych (aluminium) i najwyższej jakości drewna. Takie połączenie to – jak mówi producent – gwarancja idealnej równowagi pomiędzy funkcjonalnością a estetyką, nowoczesną technologią a ochroną środowiska. Oba grzejniki są jak najbardziej mobilne, dzięki zachowaniu odpowiedniej masy oraz ładnie wkomponowanemu uchwytowi. O ile model Bag jest nieco bardziej zachowawczy w swojej urodzie, to Totem nie próbuje już wcale ukrywać swojego pięknego charakteru.

Możemy jedynie domniemywać, że oba grzejniki z racji swojego designu przyniosą do domu więcej ciepła niż sugerowałaby to ich specyfikacja. W końcu kto powiedział, że grzejnik musi być brzydki? Narazie producent nie ujawnił ceny nowych modeli. Firma I-Radium zaczyna dopiero podbijać rynek, dlatego ich witryna internetowa jest jeszcze w trakcie budowy. Pozostaje nam jedynie czekać…

Powiązane artykuły