Golf GTI Adidas – nie tylko dla dresiarzy

Spis treści

Volkswagen przedstawił Golfa w wersji Adidas. Co oferuje?

volkswagen golf gti adidas Golf GTI Adidas nie tylko dla dresiarzy

Zdaniem producenta łączy w sobie trzy najbardziej rozpoznawalne na świecie niemieckie marki – Volkswagen, GTI i Adidas – co tworzy spójny wizerunkowo produkt.

Golf GTI Adidas wyróżnia się przede wszystkim: polerowanymi, 18-calowymi obręczami aluminiowymi, specjalnymi emblematami umieszczonymi na słupkach B oraz biksenonowymi reflektorami, których uzupełnieniem są diodowe światła LED umieszczone pod przyciemnionymi kloszami tylnych lamp.

Wewnątrz producent umieścił czarno-czerwone fotele zaprojektowane we współpracy z firmą Adidas, kontrastujące panele drzwiowe, aluminiowe wstawki, materiałowe dywaniki podłogowe z dekoracyjnymi krawędziami, a w wersjach z automatyczną skrzynią DSG dźwignię przekładni z uchwytem w kształcie piłeczki golfowej. Ten ostatni element to nawiązanie do Golfa GTI pierwszej generacji.

volkswagen golf gti adidas4 Golf GTI Adidas nie tylko dla dresiarzy

Nabywcy będą także mogli wybrać jedną z czterech specjalnych barw nadwozia: „Candy White”, „Black Uni”, „Tornado Red” i „Onyx White”. Pod maską bez zmian. Pracuje tu bowiem ten sam silnik 2-litrowy o mocy 210 KM, który napędza standardową wersję GTI. Wersja Adidas wejdzie do sprzedaży w Europie w czerwcu tego roku, a niedługo potem w Australii i USA.

 

Powiązane artykuły