Głęboko nawilżający krem do twarzy – jaką rolę odgrywa w codziennej pielęgnacji?

pielegnacja twarzy

Spis treści

Krem nawilżający to podstawa każdej kobiecej kosmetyczki. Jego zadaniem jest odnowa komórkowa i uzupełnienie wody w głębokich warstwach skóry. To prawdziwy must have w codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Zwłaszcza jeśli chcemy, by nasza cera była promienna i dobrze odżywiona.

Dlaczego warto stosować krem nawilżający?

Sucha i odwodniona skóra traci zdolność do rozciągania się. W konsekwencji pęka i się łuszczy. Zaburzone rogowacenie naskórka, może prowadzić do zmian w wyglądzie cery, a także przyspieszyć proces starzenia się skóry. Sucha skóra, słabo nawilżona jest bardziej podatna na zmiany dermatologiczne. Głęboko nawilżający krem do twarzy ma zadanie nawodnić komórki skóry i chronić je przed utratą wody. Ma odżywić najgłębsze warstwy skóry i poprawić jej wygląd.

Codzienne stosowanie kremu nawilżającego jest szczególnie ważne w przypadku skóry problematycznej, przesuszonej i skłonnej do podrażnień. Skóra nawilżona jest mniej podatna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promienie słońca czy bardzo niskie temperatury. Nawilżona skóra starzeje się wolniej.

Jak stosować krem nawilżający?

Krem nawilżający warto stosować rano i wieczorem. Jednak musimy pamiętać, że inne składniki powinien zawierać krem na dzień, a inne krem na noc. Ten nakładany rano, ma chronić skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Ma nawilżać skórę, która cały dzień przykryta jest makijażem. Krem na noc, z kolei, ma nawilżyć głębokie warstwy skóry, przywracając jej sprężystość. Zarówno krem na dzień, jak i na noc powinien być stosowany po odpowiednim przygotowaniu skóry. Warto oczyścić skórę twarzy z makijażu czy innych kosmetyków. Do mycia buzi warto wybrać kolagenowy żel do mycia, który dodatkowo odżywi skórę. Nie można zapomnieć o toniku, który przywróci prawidłowe ph skóry. Takie zabiegi sprawią, że krem nawilżający lepiej się wchłonie i jego działanie będzie skuteczniejsze.

Krem nawilżający należy nakładać delikatnie na twarz, kolistymi ruchami. Nie powinno się go wcierać i wklepywać.

Powiązane artykuły