Genotype – Od zmierzchu do świtu

Spis treści

Już dzisiaj o godzinie 20.30 w Galerii BWA Wrocław odbędzie się wernisaż Tomka Rygalika „Od zmierzchu do świtu”. Instalacja oświetlenia „Genotype” otwiera nowy sezon galerii zatytułowany: Produkt ważny do: 15.01.2010.

Tomek Rygalik studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. Po kilku latach pracy dla firm projektowych w USA podjął studia na Royal College of Art w Londynie, gdzie po otrzymaniu dyplomu został pracownikiem naukowym.

Tomek Rogalik to laureat wielu nagród projektowych między innymi: Rosenthal Award, British Council Selection, jest także zwycięzcą światowego finału Bombay Sapphire Martini Glass Competition 2006 i Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich 2007.

346genotype13 Genotype Od zmierzchu do świtu

Projekty jego autorstwa prezentowane były na stoiskach międzynarodowych targów w Mediolanie, Kolonii, Walencji i Poznaniu. Jego prace oglądać można były także podczas tegorocznego London Festival.

Obiekty z serii Genotype prezentują podobieństwo barw, proporcji i skali. Lampy wykonane zostały z gładkiego, świetlistego materiału. Swoją formą nawiązują do klasycznej formy lampy z abażurem. Projekt przedstawia przedmioty w różnych wariantach, które zazwyczaj są odrzucane podczas procesu urynkowienia.

346genotype11 Genotype Od zmierzchu do świtu

Tomek Rogalik w środowisku znany jest jak osoba, która mobilizuje do krytycznego spojrzenia na dizajnerski status qou. W dniu otwarcia odbędzie się spotkanie z autorem Genotypu, którego tematem będą alternatywne strategie projektowania.

Sponsorem jest firma DuPont, producent materiału DuPont™ Corian.

Powiązane artykuły