Gdzie oddać auto do naprawy po wypadku?

wypadek auta

Spis treści

Gdy auto po wypadku samochodowym wymaga wizyty w warsztacie, często pojawia się wtedy pytanie – gdzie je oddać? Sprawdź, jak wybrać najlepszy serwis prowadzący naprawy powypadkowe.

Serwis samochodu po wypadku

Jeżeli na skutek wypadku albo kolizji samochód nie nadaje się do użytkowania, należy oddać go do serwisu, gdy naprawy nie mogą być wykonane także we własnym zakresie.

Właściciele samochodów, którzy zostali poszkodowani na skutek wypadku, czyli nie byli jego sprawcami, mogą skorzystać wtedy z napraw sfinansowanych z ubezpieczenia OC sprawcy. Gdy wypadek został wywołany samodzielnie, wtedy naprawa może odbyć się z AC lub też trzeba będzie zapłacić za nią z własnej kieszeni.

Gdzie oddać auto po wypadku?

Gdy konieczne jest przeprowadzenie serwisu powypadkowego, wtedy przy wyborze serwisu duże znaczenie ma to, kto ponosi koszty jego przeprowadzenia.

W przypadku napraw z OC sprawcy najczęściej wybierane są ASO – autoryzowane stacje obsługi konkretnych marek samochodów. To tam naprawy można wykonać na wysokim poziomie, także z użyciem oryginalnych części oraz według wymogów producenta.

Z kolei wtedy, gdy naprawy wykonane mają być z własnej kieszeni, często wybierany jest serwis volvo Chorzów czy w innym mieście bez autoryzacji. W takich serwisach naprawy można wykonać znacznie taniej, co ma duże znaczenie dla portfela.

Bezgotówkowa naprawa samochodu po wypadku

Jeżeli naprawa samochodu po wypadku ma odbywać się z zapłatą z ubezpieczenia, w takiej sytuacji najczęściej prowadzona jest ona jako bezgotówkowa. Wtedy warsztat rozlicza się z ubezpieczycielem, więc właściciel samochodu nie musi płacić za naprawy samodzielnie z uzyskanych od towarzystwa środków.

Wypłata środków na naprawę samochodu od ubezpieczyciela

Druga opcja to skorzystanie z wypłaty środków od ubezpieczyciela. Warto jednak pamiętać o tym, że bardzo często wypłaty są zaniżane w stosunku do rzeczywistych kosztów związanych z wykonaniem naprawy. Gdy rzeczywiście tak jest, warto skontaktować się z towarzystwem.

Jak wybrać dobry serwis samochodowy?

Gdy konieczne jest wykonanie napraw powypadkowych, wtedy duże znaczenie m także wybór odpowiedniego serwisu samochodowego.

Zazwyczaj, jak wspomnieliśmy wcześniej, kierowcy decydują się na ASO, ale możliwe jest także oddanie pojazdu do innego warsztatu, gdy rozliczenie będzie odbywało się gotówkowo. Warto wtedy zdecydować się na taki warsztat, który ma wiele pozytywnych opinii od klientów, oferuje szeroką gamę usług i posiada nowoczesne zaplecze.

Adresy warsztatów samochodowych można znaleźć już teraz online wraz z opiniami na ich temat.

Powiązane artykuły