Gdzie na narty? Część 2

Spis treści

Jakiś czas temu pisaliśmy Wam o najlepszych miejscach w Europie, gdzie można udać się na . Dziś ciąg dalszy i parę propozycji, które być może natchnął Was przy wyborze kierunku wyprawy. Ostatnio skupiliśmy się na Austrii i Niemczech, dziś będzie o opcjach nieco tańszych, co nie znaczy, że gorszych.

1 Gdzie na narty? Część 2
Harrachov
Miejsce kojarzone z jedną większych skoczni narciarskich na świecie, ma do zaoferowania także całkiem przyjemny kurort narciarski. Główną zaletą wyjazdu tutaj jest bliskość granic Polski. Bez problemu dojedziemy tam w mniej niż jeden dzień z Polski centralnej. Równocześnie nie trzeba nawet mieszkać w Czechach, gdyż codzienne dojazdy ze Polski na stok są jak najbardziej możliwe. U naszych sąsiadów czeka nas niecałe 10 kilometrów tras zjazdowych (może to nie za wiele, ale to bliskość jest główną zaletą tego ośrodka), a karnet nabędziemy już za około 3000 koron. Pewnym minusem mogą być tu kolejki większe niż na Zachodzie. Więcej informacji znajdziecie na stronach ośrodka.

3 Gdzie na narty? Część 2
Hopok
Główną zaletą Hopoka, podobnie jak Harrachowa, jest jego bliskość. Jeśli posiadamy niewielką ilość czasu, wybór Słowacji może być strzałem w dziesiątkę. Na Hopoku czeka na nas około 10 kilometrów sztucznie naśnieżanych tras na których możemy szaleć przez tydzień za około 179 Euro. Tutaj również powinniśmy jednak liczyć się z kolejkami. Więcej szczegółów na stronie ośrodka.

2 Gdzie na narty? Część 2
Bukowel
nie jest znanym kierunkiem narciarskich wypraw, podczas gdy Bukowel to kurort, który bez problemu konkuruje z Zachodnimi – co więcej, czasem nawet okazuje się od nich lepszy, gdyż powstał raptem parę lat temu, przez co cała infrastruktura jest nowoczesna. Wyciągi umieszczone na 3 sąsiadujących górach, tworzą zwartą sieć 50 kilometrów tras narciarskich, przez co naprawdę trudno o nudę. Należy dodać, że ceny karnetów są tam bardzo konkurencyjne – karnet dzienny kosztuje tam około 60 zł, kupując na dłuższy okres możemy liczyć na dodatkowe zniżki. Więcej informacji znajdziecie na stronie ośrodka.

Powiązane artykuły