Garnitur z… wielbłąda

Spis treści

Dobry garnitur to klasyczny, niezbędny element szafy współczesnego mężczyzny. Dobry, to znaczy szyty na miarę, służący przez lata i wykonany z trwałej tkaniny. Luksusowe garnitury są wytwarzane z wełny wielbłądów. A konkretniej z wigonia, który jest zwierzęciem najmniejszych gabarytów spośród całej wielbłądziej rodziny. Żyje w dalekich Andach.

scabal bamboo2 187x250 Garnitur z... wielbłąda

Wełna wigonia znana była już wśród starożytnych Inków. Zdawali sobie sprawę z wartości jego futra i otaczali go szacunkiem. Od roku 1825 wigoń objęty jest ochroną i wykorzystywany jedynie do produkcji jednego z najdelikatniejszych rodzajów wełny. Wyprodukowaną z niej tkaninę można znaleźć w kolekcji oferowanej przez firmę Scabal. Marka jest jedną z przodujących w kręgu firm produkujących odzież z wełny wielbłądziej.

Tkanina wykonana z wełny wigonia nazywa się vicuña. Jest dużym osiągnięciem w dziedzinie techniki włókienniczej, owocem długiego procesu badawczego. Vicuña to najbardziej delikatna i miękka w dotyku wełna ze wszystkich materiałów dostępnych na rynku.

Wełna tego rodzaju jest bardzo cienka, co powoduje problemy techniczne przy przerobieniu jej w tkaninę do uszycia garnituru. Firma Scabal ominęła tę przeszkodę. Podzieliła włókna wyczesanej wełny wedle długości, a następnie zwinęła je w przędzę. Długowłóknista wełna pochodzi z rejonów Peru i jest obecnie bardzo trudna do zdobycia.

scabal lapis lazuli 250x163 Garnitur z... wielbłąda

Tkaniny firmy Scabal z sierści wigonia to mała kolekcja klasycznych wzorów. Uszyte z niej ubrania są ekskluzywne, na wysokim arystokratycznym poziomie. Rozpoznanie tego wyrobu tkackiego wymaga wprawnego oka doświadczonego eksperta. Ale jego delikatność i miękkość jest wyczuwalna już podczas pierwszego dotyku.

Garnitury firmy Scabal łączą w sobie ponadczasowe wzornictwo z nowoczesnymi akcentami. Naturalne odcienie zapewniają, że ten luksusowy strój zachowuje cały czas subtelny charakter. Firma ma swoje oddziały terenie niemal całej Polski, a główna siedziba znajduje się w miejscowości Września niedaleko Poznania. Pracownicy świadczą usługi w firmie lub domu klienta. Czas oczekiwania na zamówienie to 3-4 tygodnie. Wyższa klasa cenowa rozpoczyna się od 3 600 złotych. Więcej informacji na temat zamówień na stronie firmy.

 

Powiązane artykuły