Garbus – kolejny odcinek…

Spis treści

Volkswagen Beetle to prawdziwa motoryzacyjna telenowela. Niebawem, najprawdopodobniej w Los Angeles zaprezentowana zostanie zupełnie nowa generacja tego modelu.

 

Samochód zachowa swoje charakterystyczne proporcje, chociaż jego wymiary nieco się zmienią. Nowy Beetle będzie miał nieco inny rozstaw osi i trochę większy rozstaw kół. Jako inspirację dla nadwozia wskazuje się koncepcyjny model Ragster z 2005 roku.

Pod maską prawdopodobnie znajdą się silniki o pojemności 1,2- i 1,4-litra o mocach od 105 do 160 KM. Topowa jednostka 2,0 mogłaby produkować 210 KM, co czyniłoby nowego “żuczka 2011″ najszybszą seryjną odmianą tego modelu. Zwolennicy diesli powinni się spodziewać silników o pojemności 1,6- i 2,0-litra i mocach od 105 do 140 KM. Pojawiają się też plotki, iż VW poważnie rozważa możliwość produkcji takiego samochodu z napędem hybrydowym.

Wnętrze, wzorem współczesnych samochodów spod znaku VW, powinno być czytelne i funkcjonalne. Ważnym aspektem nowej wersji VW Beetle będzie też możliwość dostosowania samochodu do własnych gustów, poprzez wybór szeregu opcji wyposażenia i elementów stylistycznych. Może się to okazać kluczowe dla tego typu samochodu, który będą wybierać ludzie ceniący sobie styl i indywidualizm.

Wizualizacja pochodzi z serwisu Autocar.co.uk

Powiązane artykuły