Fujifilm FinePix Real 3D W1: 3D w zasiegu twojej ręki

Fujifilm FinePix Real 3D W1

Spis treści

Mamy przyjemność przedstawić państwu pierwszy na świecie kompakt cyfrowy wyprodukowany przez firmę Fuji który umożliwia nam wykonanie fotografii i filmów w technice trójwymiarowej. Zastosowano w nim technikę stereoskopową rejestracji uchwyconych obrazów, znaną nam powszechnie z aparatów analogowych gdzie niezbędne były specjalne okulary.


fujifilm finepix real 3d w1 digital camera liveshot Fujifilm FinePix Real 3D W1: 3D w zasiegu twojej ręki

Aparat robi ogromne wrażenie wizualne po otwarciu pudełka oczom ukazuje się dokładnie wykończone arcydzieło innowacyjne na rynku niczym porsche wśród samochodów. Na pierwszy rzut oka widać ze zastosowano materiały by podkreślić jego szczególność w tym pionierskim arcydziele,jego czarna gładka obudowa i chromowana obwódka sprawiają że z przyjemnością trzyma się te 300 gram w dłoni podziwiając jego każdy cal. Specyficzna budowa opiera się na dwóch obiektywach,dwóch 10-megapikselowych matrycach i niesamowitym procesorze Real Photo 3D który ma za zadanie przekazywać dane z sensorów CCD i łączyć te wszystkie informacje w jedną całość.

Do zalet obiektywu należy zaliczyć możliwość rejestrowania prawego i lewego obrazu gdzie odległość między nimi odpowiada rozstawieniu gałek ocznych u człowieka. Dla osób zafascynowanych techniką uzyskiwania większej głębi obrazu 3D, zastosowano nowatorską funkcję możliwości fotografowania przy pomocy interwału czasowego Interval 3D Shooting(gdy przemieszczamy się względem jakiegoś punktu czy obiektu możemy wykonać zdjęcia z dwóch równych punktów odniesienia np. szczytu górskiego i w ten sposób uzyskać trójwymiarowy obraz tego szczytu.

fujifilm finepix real 3d premiera aparatu juz we wrzesniu Fujifilm FinePix Real 3D W1: 3D w zasiegu twojej rękiDzięki zastosowaniu dwóch matryc i obiektywów mamy niespotykaną okazje zaprezentować taki styl twórczy jaki musielibyśmy uchwycić dwoma aparatami w tym przypadku posiadamy tą cechę w tymże cacku. Aparat ten rozwiązuje odwieczny problem kiedy musimy reagować szybko nie myśląc czy ujęcie mamy wykonać wąskie a może szerokie,wszystko to dzięki zastosowaniu trybu 2D (Advance 2D Mode) gdzie po naciśnięciu wykonujemy dwa zdjęcia. Posiadamy również funkcje jednoczesnego fotografowania w kolorze jak i czerno-bieli i decydowania który szczegół lepiej wygląda w poszczególnych odcieniach. Bardzo przydatny w trudnych warunkach oświetleniowych jest tryb 2-Sensitivity Simultaneous Shooting który posiada dwie różne czułości,charakteryzuje się to tym że jedna z matryc posiada wyższą czułość na wypadek gdyby podczas pracy na niższej czułości w drugiej matrycy okazało się poruszenie.

Do wad tego urządzenia należy zaliczyć to że nie możemy przeglądać naszych zdjęć na ekranie monitora lub telewizora potrzebny jest nam ekran W1 lub dedykowana ramka,brak pokrowca i dodatkowego akumulatora i skomplikowana obsługa. Na chwile obecną aparat jest ten gadżetem dla ludzi zapatrzonych w dziedzinę trójwymiarowej finezji gdyż w owej chwili nie można przedstawiać swoich arcydzieł w internecie choć producent zapewnia ze prowadzi badania nad wdrożeniem oglądania filmów i zdjęć w technologii 3D.

via 

Powiązane artykuły