FotoArtFestival

Spis treści

Trzecia edycja FotoArtFestival w Bielsku-Białej organizowana przez Fundację Centrum Fotografii i Gminę Bielsko-Biała to wydarzenie kulturalne o randzie międzynarodowej. Honorowy patronat nad festiwalem objął prezydent RP – Lecz Kaczyński. Festiwal odbędzie się w dniach 16-31 października.

 FotoArtFestival

Wydarzenie to powstało w celu stworzenia międzynarodowego forum wymiany myśli i obrazu w formie fotografii i sztuki. Organizatorzy pragną zintegrować polskie i światowe środowisko fotograficzne. Poza tym celem festiwalu jest zapoznanie zarówno odbiorców polskich jak i zagranicznych z historią fotografii w Polsce i na świecie.

Na wystawach zostaną pokazane fotografie artystów z około 20 krajów. Dla wielu artystów będzie to debiut w Polsce, prawdopodobnie tylko w Bielsku-Białej. Tym bardziej jest to szczególne wydarzenie.

W czasie Maratonu Autorskiego widzowie będą mieli okazję osobiście spotkać się z wybitnymi fotografikami. W programie przewidziano wykłady oraz projekcje filmów. Prowadzone też będą dyskusje z twórcami.

estiwalowi towarzyszy Przegląd Portfolio. Jest to okazja dla fotografów amatorów, aby ich prace mogły być ocenione przez profesjonalnych artystów oraz kuratorów. Dla zainteresowanych organizatorzy przewidzieli warsztaty fotograficzne. Szczegółowy program wystaw jest dostępny na stronie festiwalu.

Powiązane artykuły