“Forbes” – Najbogatsi 2011 roku

“Forbes” - Najbogatsi 2011 roku

Spis treści

Zgodnie z panującą tradycją, amerykański dwutygodnik “”, opublikował listę najbogatszych ludzi na świecie. Jak w poprzednim roku, trzon i czołowe pozycję, są bez zmian.

A o to jak wygląda lista rankingowa w tym roku:

1. Pochodzący z Meksyku Carlos Slim Helu, jest magnatem w branży telekomunikacyjnej. Według przybliżonych danych, fortuna jaką dysponuje szacowana jest na 72 miliardy dolarów. Ten przedsiębiorca, drugi rok z rzędu wyprzedza szefa Microsoftu, który przez wiele lat piastował tą funkcję.

carlos slim03 189x249 Forbes Najbogatsi 2011

2. Na drugim miejscu, z majątkiem wartym na obecną chwilę na 56 miliardy dolarów, znalazł się współtwórca potęgi Microsoftu Bill Gates. Jednak należy zaznaczyć, że ten człowiek od kilku lat nie działa już tak intensywnie w biznesie, a poświecił się filantropi. Jak podaje angielski dziennik “The Daily Telegraph”, 1/3 swojego majątku przeznaczył na działalność dobroczynną która prowadzi wraz z żoną,gdyby nie to, na pewno dalej piastowałby miejsce nr 1.

bh69 250x169 Forbes Najbogatsi 2011

3. Trzecie miejsce w tym zestawieniu, czyli ostatnie miejsce na podium, przypadło Warrenowi Buffetowi.  Ten przedsiębiorca ma majątek szacowany na 50 miliardów dolarów, ale co warte podkreślenia, nie wiadomo jak długo utrzyma się na tej pozycji, gdyż nie zależy mu na tym. Jest osobą znaną i lubianą, a na pewno sympatię zwiększy w momencie spełnienia obietnicy, planuje część majątku przekazać na rzecz fundacji charytatywnej Billa Gatesa.

bmf 2 warren buffett 250x242 Forbes Najbogatsi 2011

4. Na czwartym miejscu znalazł się prezes LVMH francuz Bernard Arnault. Jako europejczyk dorobił się fortuny wartej około 41 miliardów dolarów na dystrybucji luksusowych produktów, można stwierdzić że zarabia dzięki bogatym.

qd7m 250x169 Forbes Najbogatsi 2011

Obserwatorzy zgodnie zauważyli że pomimo trwającego kryzysu na świecie, który jeszcze w wielu miejscach na świecie jeszcze trwa, liczba nowych miliarderów znowu się powiększyła.  W przeszłym roku 2010 roku, 214 osób dołączyło do grona osób posiadających majątki przynajmniej 10 cyfrowe. Należy zauważyć, że pierwszy raz od 10 lat, więcej milionerów pochodzi z Azji niż z europy, stosunkiem 332 : 300 prowadzi Azja. Dalej państwem z największą liczbą miliarderów, pozostają Stany Zjednoczone, za nimi plasują się Chiny oraz Rosja.  Pierwszy polak Jan Kulczyk, ze swoim majątkiem 2,7 miliarda dolarów, jest na 443 pozycji w tym zestawieniu.

Powiązane artykuły