Folia bąbelkowa – jak wybrać najlepszą?

folia bąbelkowa

Spis treści

Większość osób korzysta z folii bąbelkowej, nie zastanawiając się za bardzo nad jej właściwościami. Ten popularny materiał izolacyjny jest wszechobecny, jeśli chodzi o pakowanie paczek. Są nawet koperty wyposażone w warstwę z folii bąbelkowej (tzw. bezpieczne). Dla najlepszych rezultatów warto bliżej przyjrzeć się tej folii.

Jaka folia bąbelkowa będzie najlepsza?

Głównym parametrem, którym powinna charakteryzować się folia bąbelkowa, jest oczywiście jakość izolacji. Bąbelki, czyli pęcherzyki powietrza obecne na powierzchni mogą być większe lub mniejsze. Różną grubością może charakteryzować się sama folia – wpływa to na łatwość przebicia poszczególnych bąbelków.

Przeciętna folia bąbelkowa jest dość cienka, a bąbelki są nieduże. Jednak na arkuszu mieści ich się dość sporo, co zapewnia dobrą izolację. W sprzedaży są też inne wersje folii tego typu, na przykład taka z bardzo dużymi pęcherzykami powietrza. Dobrze sprawdza się w przypadku pakowania niewielkiego przedmiotu w większy karton.

Folia pęcherzykowa czy bąbelkowa?

Te dwa rodzaje folii mogą być stosowane na zmianę, czasem nawet uznaje się, że oba określenia to po prostu synonimy. Na pewno sprawdzą się jako folia do pakowania paczek i będą funkcjonowały jak dobra izolacja wszystkiego, co znajdzie się wewnątrz. Im więcej powietrza w folii, tym mniejsze ryzyko kontaktu przedmiotu z opakowaniem.

Kupowana w ilościach hurtowych folia bąbelkowa w Bielsko Białej to również rozwiązanie dla firm. Łatwo sobie wyobrazić zastosowanie takiej folii w handlu wysyłkowym. Żeby zawartość paczek docierała do klienta w stanie idealnym, trzeba dobrze ją zabezpieczyć właśnie za pomocą folii bąbelkowej.

Folia bąbelkowa – proste rozwiązanie, wysoka jakość

Różne rodzaje folii bąbelkowej cechuje dość dokładne wykonanie. Producenci zwracają uwagę na to, by zapewniała maksymalną izolację. Pęcherzyki są regularnie rozmieszczone i napięte. Najprostsza folia pęcherzykowa nie jest zbyt mocna i przy nacisku powietrze uwalnia się. Można jednak kupić wytrzymalsze rozwiązania.

Podsumowując, folia bąbelkowa jest jednym z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych stosowanych do pakowania. Wybór powinien uwzględniać rodzaj pakowanego produktu.

Powiązane artykuły