Fiolet w pokoju i kuchni

Spis treści

Co do faktu, że fiolet na dobre opanował wybiegi nie ma cienia wątpliwości. Obecnie kolor ten nieśmiało opuszcza nasze szafy i zaznacza swą obecność również we wnętrzach naszych domów. Włoska firma Moda podjęła wyzwanie i stworzyła do jadalni inspirowane najnowszymi trendami. w neobarokowym stylu to udane połączenie nieśmiertelnej klasyki z ultranowoczesnymi kształtami. Delikatne łuki i bogate zdobienia podkreślono intensywną fiołkową barwą, która doskonale współgra ze śnieżną bielą lakierowanych powierzchni. Na szczególną uwagę zasługuje jednak stół. Na owalnej podstawie zamontowano okrągły, szklany blat z fioletowymi wzorami. Wszystkie pochodzą z kolekcji Simfonia 14.

moda1 Fiolet w pokoju i kuchni

 Fiolet w pokoju i kuchni

Zwolennikom nowoczesnego minimalizmu proponujemy kuchenne od Cucine Libre. Delikatne, pastelowe odcienie różu i fioletu harmonijnie łączą się z kremowymi elementami. W każdej kolekcji znajdziemy praktyczne wysepki kuchenne o różnych kształtach (prostokątne, zaokrąglone) dostępne w wielu wariantach kolorystycznych.

cucine lube3 Fiolet w pokoju i kuchni

cucine lube1 Fiolet w pokoju i kuchni

Pomimo rosnącego zainteresowania fioletami, nie każdy może w udany sposób zaaranżować wnętrze w takich odcieniach. Podstawową zasadą jest umiar. Fiolety z reguły działają na nas uspokajająco, ale pokój zdominowany tym kolorem może niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Dobrym pomysłem będzie więc pomalowanie 2 ścian np. na ciemny wrzos a 2 beżem lub bielą. Na jasnej ścianie będziemy mogli ustawić z frontami w kolorze pudrowego fioletu lub ciemnego brązu. Dzięki temu osiągniemy pożądany kontrast. Jeżeli w pokoju mamy jasną podłogę, zainwestujmy we „włochaty” fioletowy dywanik, który stanie się centralnym punktem wnętrza.

Powiązane artykuły