Filmowa podróż do Zwierzyńca

Spis treści

Już niedługo w samym sercu Roztoczańskiego Parku Narodowego spotkają się znani reżyserzy, aktorzy i miłośnicy dobrego kina. Wszystko za sprawą 10. Letniej Akademii Filmowej (LAF) w Zwierzyńcu.

To wydarzenie na stałe wpisało się już w kalendarz imprez filmowych i zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. W tym roku, z okazji okrągłego jubileuszu, organizatorzy przygotowali dla uczestników specjalne atrakcje. Przez 10 dni, na sześciu ekranach, widzowie będą mogli obejrzeć ponad 300 filmów, wiele z nich pojawi się w Polsce po raz pierwszy.

plakat 10 laf Filmowa podróż do Zwierzyńca

W planach między innymi: retrospektywa filmów Pupiego Avatiego, wybitnego włoskiego reżysera, autora „Szkolnej wycieczki” czy „Historii o chłopcach i dziewczętach”, cykle „Pociągi przeznaczenia”, a w nim o podróżach i magicznych wyprawach w nieznane oraz „Stronnicza historia polskiego kina” przygotowana z okazji 100 – lecia polskiego kina.

avanti filmy Filmowa podróż do Zwierzyńca

Jednak Akademia to nie tylko pokazy filmów. Wszyscy chętni mogą wziąć udział w Warsztatach Kultury Filmowej, a tam dyskusje, seminaria i spotkania z wybitnymi twórcami.

Letnia Akademia Filmowa potrwa od 7 do 16 sierpnia 2009 roku. Koszt karnetu na cały festiwal wynosi 150 złotych. Więcej informacji na temat LAF – u na stronie festiwalu.

Powiązane artykuły