Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

Spis treści

Prezent mikołajkowy nie musi być nudny i przewidywalny. Propozycje oryginalnych podarunków na dzień świętego Mikołaja można będzie znaleźć od piątku do niedzieli na VII Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych.

Może warto wyczekać do ostatniej chwili i zamiast w popłochu biegać po centrach handlowych udać się do Poznania do siedziby Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wystawcy obecni na Festiwalu zaprezentują przedmioty artystyczne, a ten artyzm rozumiany jest bardzo szeroko. Na VII już Festiwalu będzie można znaleźć dzieła sztuki z zakresu malarstwa, rzeźby, grafiki, fotografii, tkaniny, biżuterii oraz sztukę ludową, ale także ozdoby świąteczne oraz akcesoria do samodzielnej twórczości plastycznej.

Na kilkuset stoiskach będzie można znaleźć niebanalne i niepowtarzalne . Każdego dnia trwania Festiwalu odbywać się będą warsztaty oraz pokazy. Będzie można nauczyć się robić biżuterię, malować na jedwabiu, haftować i malować ceramikę, a nawet składać origami. Chętni będą mogli także nauczyć się wyplatać kosze wiklinowe.

Ubiegłoroczna edycja Festiwalu przyciągnęła 400. wystawców i ponad 13 tysięcy zwiedzających. Niezdecydowanym, czy odwiedzić Festiwal, poza kilkoma dniami do namysłu, pozostawiamy galerię zdjęć z poprzedniego roku.

Informacje o tegorocznej edycji można znaleźć tutaj.

Powiązane artykuły