Ekstrawagancki hotel

Hotel Alcatraz

Spis treści

W niewielkiej miejscowości w południowo – zachodnich Niemczech, o nazwie Kaiserslautern, otworzono nietypowy . Został on umieszczony w budynku, który niegdyś pełnił rolę więzienia. ma pozwolić klientom zaznać „uroków” życia więziennego a swą nazwę zaczerpnął od najsłynniejszego zakładu penitencjarnego – Alcatraz. Choć w swym ogólnym zamyśle jest stylizowany na miejsce surowe, to jest w nim szereg udogodnień, które czynią pobyt w nim znośnym i przyjemnym. Ulokowany jest w sąsiedztwie ogrodu w stylu japońskim, w niewielkiej odległości od starej części miasta.

To, co niegdyś było więzieniem, dziś bardzo się zmieniło. Poza tym, że rezydenci mogą opuszczać swoje pokoje, kiedy tylko sobie tego zażyczą, obecnie w 56 celach standardem jest telefon, telewizja kablowa i odbiornik telewizyjny z płaskim ekranem. oferuje w trzech standardach: zwykłej celi, komfortowym i apartamentowym. Lecz jedynie pokoje w dwóch ostatnich standardach posiadają w pełni wyposażone łazienki. Pokoje najbardziej przypominające cele dysponują jedynie zlewem i ubikacją, prysznice natomiast są ulokowane na zewnątrz, na końcu korytarza.

Pomimo takich wygód jak: dostęp do internetu, winda czy możliwość skorzystania z pięknego bufetu, w hotelu jest szereg elementów więziennych. Kraty w oknach, elektryczny zamek w drzwiach, czy hotelowa obsługa realizowana przez małe okienko w drzwiach – to tylko nieliczne przykłady.

Hotel Alcatraz

Ekstrawagancja hotelu Alcatraz czyni z niego ciekawe miejsce do spędzenia wypoczynku. Ceny za nocleg wahają się od 49 euro za pojedynczą celę, do 159 euro za apartament dla dwóch osób. Rezerwacji można dokonać na tej stronie.

Powiązane artykuły