Ekspresy do kawy

Spis treści

Kawa – napój, bez którego nie można się obejść… Poranna filiżanka czarnego naparu pobudza do aktywnego działania; w pracy – łyk gorzkiej esencji polepsza koncentrację, a nawet podwyższa poziom IQ. Trudno sobie również wyobrazić spotkanie w gronie przyjaciół bez aromatycznej kawy i porcji ciasta. Całe nasze życie obraca się wokół małej czarnej, dlatego warto zapewnić sobie najlepsze urządzenia do jej przyrządzania, aby cieszyć się zdecydowanym smakiem. Poniżej prezentujemy propozycje zasługujące na uwagę wszystkich kawoholików.

Jednym z nich jest Coffee Maker od Toma Metcalfe’a. To wielofunkcyjne urządzenie pozwoli nie tylko profesjonalnie zaparzyć kawę, ale również palić i mielić ziarna kawowca. W zależności od preferencji, świeże ziarna mogą być średniopalone (około 7 minut) lub mocnopalone (9 minut prażenia). Poza uniwersalnym charakterem, Coffee Maker posiada klasyczny, elegancki wygląd, który wtopi się w wystrój nowoczesnej kuchni.

Dla osób lubiących niekonwencjonalne rozwiązania proponujemy ekspres do kawy Snail od Pierre Ittner Design. Urządzenie ma przyciągający oko design oraz błyszczący fioletowoniebieski kolor, który sprawi, że robot będzie wyróżniał się spośród innych sprzętów AGD. Ten ekspres ciśnieniowy (19 barów) posiada 3 podłużne przyciski do obsługi urządzenia. Wykonano go z aluminium i uformowano na kształt ślimaka, stąd jego nazwa.

Aby delektować się niepowtarzalnym smakiem napoju rodem z czarnego kontynentu, nie trzeba wychodzić z domu. Aromat świeżo parzonej kawy wywabi z łóżka największego śpiocha i doda energii na cały dzień.

Powiązane artykuły