Ekskluzywny zestaw szachów

Spis treści

Powszechnie wiadomo, jak ciężko jest znaleźć niebanalny prezent dla osoby, na której nam zależy. Trudność ta potęguje się, gdy poszukujemy podarków dla osób dystyngowanych o wysokim wyczuciu smaku i nietuzinkowych gustach. Spełnieniem nawet najbardziej wyszukanych oczekiwań jest z pewnością zestaw szachów Samurai, który głównie został wykonany z pozłacanego i posrebrzanego brązu.

Zestaw w całości wytworzyły ludzkie dłonie. Rdzeń szachownicy stanowi onyks. Do pozłacania szachownicy i elementów figurek wykorzystano 24 – karatowe . Figurki przedstawiają japońskich wojowników i zostały umieszczone na podstawach o wymiarach 4,3 x 4,3 cm. Najwyższa figura na szachownicy – król, ma 10,8 cm, zaś cała szachownica ma wymiary 56 x 56 x 9,5 cm.

Zestaw został wyceniony na 19,679 dolarów i jest do nabycia na tej stronie. Nie należy się jednak przerażać tą ceną, bo jest do nabycia jeszcze kilka podobnych zestawów, które zostały wykonane z równą pieczołowitością. Co prawda ich kwoty są równie wysokie, lub nawet większe, ale są także  takie zestawy, które są cenowo bardziej przystępne. Można je kupić za pośrednictwem tej strony.

Powiązane artykuły