Ekscentryczny Karl Lagerfeld

Spis treści

Karl Lagerfeld dyrektor artystyczny domu mody Channel jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dyktatorów mody na świecie. Jego wizerunek tworzą ciemne okulary, białe włosy, wachlarz i skórzane rękawiczki bez palców.

3749676726 7e337c162e Ekscentryczny Karl Lagerfeld

Źródło: flickr.com/photos/SpreePiX-Berlin

Lagerfeld urodził się… no właśnie nie do końca wiadomo kiedy. Projektant chroni przez dziennikarzami swoją datę urodzenia. Prawdopodobnie ma 72 lub nawet 77 lat. Pytany o wiek odpowiada, że jeszcze przyjdzie czas, aby go ujawnić. Jedno jest pewne, urodził się w Niemczech, ale szybko stamtąd wyjechał. Jako nastolatek postanowił zdobyć Paryż, gdzie wkrótce wygrał znaczący konkurs dla młodych projektantów i rozpoczął pracę dla francuskiego domu modu Balmain. Pracował też dla takich domów mody jak Jean Patou czy Valentino. Jest twórcą słynnej biało -czarnej kolekcji Deco, którą stworzył pracując dla Chloe.

karl lagerfeld for chloe Ekscentryczny Karl Lagerfeld

Źródło: picasaweb.google.com

Od 27 lat jest szefem domu mody . Znawcy rynku mody twierdzą, że to dzięki Lagerfeldowi wciąż się liczy. On tchnął w ten słynny powiew nowoczesności, łącząc klasykę z awangardą. Małą czarną, którą kobiety zawdzięczają Coco Chanel, zamienił na czarny skórzany kombinezon, a suknie wieczorowe łączy z butami do jazdy na motocyklu. Karl projektuje fantastyczne stroje, ale tworzy też perfumy, akcesoria, a także rowery.

Ekscentryk – taka powszechnie panuje o nim opinia, sam o sobie mówi jednak, że jest inteligentnym amatorem. Ostatnio Lagerfeld wypowiedział się w obronie chudych modelek, przed laty jednak sam miał sporą nadwagę. Podobno projektant schudł aż 42 kilogramy. Dietę dla Lagerfelda przygotował doktor Houdret, jeden z najbardziej znanych specjalistów od odchudzania wśród wielkich gwiazd. Lagerfeld jest wielkim miłośnikiem iPodów, ma ich podobno 60 oraz samochodów marki Hummer, których posiada trzy.

Sam o sobie powiedział kiedyś, że jest aseksualny i inni ludzie nie pociągają go fizycznie. Wtajemniczeni twierdzą jednak, że Lagerfeld wybiera sobie kochanków spośród młodych modeli, którym w zamian oferuje pomoc w karierze. Co więcej, Lagerfeldowi przez wiele lat stale towarzyszył młody i przystojny Sebastien Jondeau był uważany za ochroniarza, ale później pojawił się na wybiegu. Od niedawna zawrotną karierę robi Baptiste Giaconi, który bardzo często publicznie pokazuje się z Lagerfeldem. Poza lansowaniem gwiazd męskiego modelingu Karl przyczynił się do wielkiej kariery Claudii Schiffer.

Lagerfeld zapytany o swoja najlepszą kolekcję powiedział, że dopiero ją stworzy.

Powiązane artykuły