Eko grzanie

Eko grzanie

Spis treści

Współczesny boom na ekologię znajduje swoje odzwierciedlenie także w świecie luksusu. Dotychczas, luksus był nie zatrzymaną niczym wolnością, która często wiązała się z nadużywaniem naszej zielonej planety.

Naprzeciw wszystkim bogatym ekologom wychodzi firma EcoSmart Fire, która już od jakiegoś czasu produkuje kominki o niebywałych kształtach i właściwościach grzewczych. Wcześniej mogliśmy oglądać wersję retro, czy w kształcie igloo. Ostatni model, swoją linią przypomina w pewnym stopniu bumerang.

Nowy model EcoSmart Zeta jest unikatowy nie tylko pod względem kształtu. Swoją uwagę skupia przede wszystkim na rzadko stosowanej technice ogrzewania. Otóż, kominek Zeta, wykorzystując skażony alkohol etylowy (denaturat), jako energię odnawialną, ogrzewa wszystko wokół czystym płomieniem. Ponadto, do spalania nie potrzebne są żadne inne źródła, dzięki czemu, konserwacja kominka w tym przypadku jest po prostu zbędna.

Kształt bumeranga został zaprojektowany przez J. Dimopoulos`a, designera, który pracuje w firmie w Sydney de facto. Kształt paleniska ma niebagatelne znaczenie, ponieważ „kumuluje” obszar palenia, tym samym zwiększając jego właściwości grzewcze.

EcoSmart Zeta stanowi idealną propozycję dla osób, które cenią ekologiczny styl życia i dbają o środowisko naturalne. Kominek jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych: Ciocolatta, Nero, Ranch Hide and Latte. Cena, napełnionego już paliwem kominka to 12,880 dolarów.

Powiązane artykuły