Eithad Airways

Spis treści

Nastąpiła re-definicja frazy „pierwsza klasa”, a to wszystko dzięki Eithad Airways – narodowych linii lotniczych Emiratów Arabskich. W ich ofercie dostępne są już Coral Economic Class, Pearl Business Class, a już niedługo będzie można latać w tzw. Diamond First Class – mimo że nazwa mówi już sama za siebie, chcemy choć trochę przybliżyć najnowszy pomysł władz tych i tak już wyjątkowo drogich linii lotniczych.

Nowe „pokoiki” na pokładzie samolotu nie mają absolutnie nic wspólnego z typowymi, a nawet i tymi bardziej ekskluzywnymi fotelami. Pokoje będą zapewniać prywatność i na bardzo wysokim poziomie. Co będzie można znaleźć w środku?

eithad airways2 Eithad Airways

Wnętrze pokoju to mały salon ze wszelkimi wygodami. Duży fotel, który w razie długich lotów może zostać zamieniony w wygodne pełnowymiarowe łóżko. Posiada on mnóstwo małych kieszonek i przegródek, dzięki czemu podróżujący będą mogli schować w nich różnorodne niezbędne przedmioty. Jak by tego było, w łóżko wmontowany jest mechanizm masujący, podpora na lędźwie oraz głowę – by lot był jeszcze bardziej przyjemnym oczywiście. Dodatkowo znajdują się tam wejścia na takie urządzenia jak laptop, iPod, etc. W każdym z pokoików znajdować się również będzie prywatna szafa na ubrania, zaopatrzony mini-barek, 23’’ telewizor LCD, który zapewni podróżującym 600 godzin różnorodnych programów. Jedzenie serwowane jest na dużych rozmiarów, drewnianym stoliku. Każdy z pokoi ma również własną łazienkę z pełno wymiarowym lustrem, zlewem oraz składaną skórzaną sofą. Wnętrza zostały zaprojektowane przez światowej sławy projektantów wnętrz, np. skórzane wykończenia oraz dodatki zostały przygotowane przez Poltrona Frau – ten sam człowiek trudni się kreowaniem wnętrz w samochodach Ferrari.

Loty w Diamod First Class będą możliwe już w sierpnia tego roku. Pokoiki będą znajdować się na pokładzie nowego modelu samolotu – A340-600. Jak widać, Eithad Airways oferują coś, co przechodzi ludzkie pojęcie luksusu i komfortu. Dlatego też ceny za lot w takich warunkach zaczynają się nie od setek, ale tysięcy euro. O ile zwykły śmiertelnik może jedynie pomarzyć o locie do np. Dubaju w takich warunkach, o tyle wielu milionerów już zarezerwowało loty (np. rezerwacje na niektóre loty w grudniu tego roku są już niemożliwe – brak miejsc). Ale czy można się temu dziwić? Sam lot to już podróż marzeń dla wielu. Eithad Airways to linie lotnicze, które przez długi czas nie doczekają się żadnej godnej siebie konkurencji.

Rezerwacje i dodatkowe informacje na:

http://www.etihadairways.com/sites/etihad/global/en/Pages/Moreluxurycomfortandprivacy.aspx

Zobacz również:

Albatros – pustynny jacht

Loewe – “Made to Order”

Powiązane artykuły